Як підібрати колір стін.

Кожна людина хоче жити в максимально комфортних для себе умовах. Але поняття «комфорт» складається з безлічі складових. В їх числі і певні колірні рішення обстановки, по-різному діють на людей. І перш ніж вибрати колір шпалер або фарби для стін свого житла - варто згадати деякі правила.
Інструкція
1
Правило первоеЦвет стін повинен поєднуватися з усім інтер'єром. Кислотно-бузкові квіти, «хромовані» металізовані шпалери навряд чи будуть доречні в кімнаті, де всі меблі представляє собою, скажімо, італійський антикваріат. Предметів обстановки і кольору стін стосується ще одне правило. Як відомо, всі кольори діляться на теплі, нейтральні та холодні. Кольори також мають характеристики «важкий», «легкий», «глухий», «дзвінкий» та інші. Правильне поєднання кольорів не викликає відчуття дискомфорту, все кольору вдало доповнюють один одного. Ви можете пограти з контрастами (темний-світлий, теплий-холодний, хроматичний-ахроматичний тощо), або піти перевіреним шляхом і підібрати кольори з однієї температурної частини палітри.
2
Правило второеПомніте, що за допомогою кольору ви можете повністю змінити характеристики приміщення. Хочете зробити маленьку кімнату зорово більше? Вибирайте світлі легкі холодні кольори. Хочете, щоб приміщення здавалося більш затишним, камерним? Використовуйте теплі темні відтінки. До речі, не забувайте і про те, що теплі кольори також називають «наближають». Будучи нанесені на стін и, вони змусять поверхню здаватися спостерігачу ближче, ніж вона є. Все з точністю до навпаки обстоит з холодними квітами - «віддаляють». Холодні відтінки неба, моря роблять простір більш об'ємним. Ще одна властивість теплих і холодних кольорів - їх вплив на кровообіг. Холодні кольори знижують імпульс кровообігу, а теплі - підвищують. Це викликає у спостерігача суб'єктивні відчуття тепла або холоду. І, значить, що є реальний шанс заощадити на опаленні кімнати, оформивши її в теплих тонах.
3
Правило третьеОформляя стін и приміщення в якійсь кольоровій гамі, неодмінно керуйтеся власним смаком або смаком того члена родини, який буде проводити в цій кімнаті найбільшу кількість часу.
Зверніть увагу
Не варто захоплюватися великою кількістю яскравих «чистих» квітів в інтер'єрі. З часом ця яскравість почне дратувати.
Корисна порада
Багато чого в сприйнятті кольору стін залежить від освітлення кімнати. Тому, перш ніж остаточно зважитися на оформлення приміщення в якійсь кольоровій гамі - нанесіть на стіну трохи обраної фарби або наклейте шматочок шпалер. Це необхідно, щоб оцінити враження від кольору "у бойовій обстановці».