Як організувати склад.

Збираючись будувати будинок або дачу, хороший господар прагне заздалегідь запастися потрібними матеріалами. При цьому будматеріали явно не використовуватимуться всі відразу, їх необхідно буде десь зберігати. Так що без невеликого складу не обійтися. При правильно організованому складуванні матеріали можуть пролежати зиму, не втрачаючи своїх властивостей.
Вам знадобиться
  • Доски
  • Топор
  • Пила
  • Гвозди
  • Молоток
  • Тачка
  • Рубероид
  • Куски утеплювача
  • Старе ковдру
Інструкція
1
Розрахуйте кількість будівельних матеріалів. Можна закупити їх відразу, в тому числі на оптових складу х. Але частіше дачники воліють купувати будматеріали в різних торгових точках.
2
Виділіть місце для складу . Під нього можна використовувати старе будова, якщо воно вже є. У кожному разі сарай або тимчасову будівлю необхідно відремонтувати. Будівельні матеріали необхідно розташувати так, щоб після початку будівництва їх не довелося зайвий раз переносити. Тому краще побудувати новий сарай ближче до майбутньої дачі, а старий використовувати тільки як зимове сховище.
3
Побудуйте будиночок з дощок або фанери. Майте на увазі, що складських приміщень повинно бути як мінімум два. Одне призначено для металевих конструкцій, інше - для всього іншого. Крім того, склад повинен бути досить просторим, щоб до всіх матеріалів був вільний підхід. Ви не повинні в пошуках потрібної дошки переносити в інший кут мішки з гіпсом, тому визначте для кожного виду матеріалів свій кут.
4
Складіть пиломатеріали. Їх необхідно перекласти руберойдом і прикрити зверху плівкою або тим же руберойдом.
5
Визначте місце для рулонних матеріалів. Рулони необхідно поставити вертикально, особливо якщо ви готуєте матеріали до зимівлі. Зберігалися в горизонтальному положенні рулони навесні буде дуже важко розкачати.
6
Розташуйте мішки з сипучими матеріалами. На зиму не повинно залишатися відкритих мішків з вапном або гіпсом, їх можна відразу викинути. Вони до весни, швидше за все, не доживуть. Можна спробувати упакувати їх в новий поліетиленовий мішок, заваривши його зверху.
7
До тієї стіни, де стоятимуть скла, покладіть щось м'яке. Поставте їх похило і перекладіть ущільнювачем.
Зверніть увагу
Перед тим, як влаштовувати склад, необхідно розмітити ділянку. Склад повинен знаходитися якомога ближче до місця будівництва. До початку будівельних робіт Обгородіть ділянку і прокладете дорогу. В цьому випадку ви зможете вільно привезти будівельні матеріали і запобігти їх розкрадання.
Корисна порада
Дошки та інші пиломатеріали ретельно просушіть. Сирі дошки в приміщенні дуже легко втрачають свої властивості. Гіпс повинен бути в герметичній упаковці. Розкрита упаковка може зберігатися не більше двох тижнів. Утеплювач, віконні рами, а також фарби, оліфу і розчинники краще зберігати в теплому приміщенні. Рідкі матеріали повинні бути щільно закриті.