Як приручити хвилястого папугу. Як приручити папугу хвилястого до рук.

Приручение хвилястого папугу до рук - один з найважливіших етапів в його навчанні; тільки ручної папуга може навчитися говорити. Теплі, довірчі відносини людини з птахом дозволяють налагодити спілкування і забезпечують взаєморозуміння. Якщо ви хочете приручити хвилястого папугу, будьте готові витратити на цей процес масу часу і терпіння, адже привчати папугу до рук доведеться поступово, не форсуючи події.
  1. Ви напевно добре знаєте звички і смаки своєї пташки, тому без праці зрозумієте, який вид корму подобається папужці найбільше. Це може бути булка, замочена в молоці, трава, яка-небудь різновид насіннячок. Візьміть невелику кількість улюбленого папугою ласощі в руку і протягніть її до птаха. Зрозуміло, далеко не кожен папуга відразу ж візьме з руки корм. Тримайте руку в клітці з папугою протягом 5-7 хвилин, і птах рано чи пізно зрозуміє, що корм можна сміливо взяти з руки. Проводити таку «процедуру» найкраще ввечері - в цей час папуги особливо спокійні і розслаблені.
  2. Намагайтеся не квапити події: не ворушився пальцями і не намагайтеся взяти папужки в руку, коли він до вас наблизиться. Звертайтеся з птахом максимально обережно і м'яко, намагаючись не злякати її. Поки папуга не приручений, намагайтеся не випускати його з клітки, і не сваріть птицю, якщо вона чогось боїться або не розуміє: папуги добре відчувають будь-які інтонації в голосі, і моментально на них реагують. Щоб приручити хвилястого папугу, треба розмовляти з ним тихо, і робити тільки плавні рухи.
  3. Зазвичай вже через місяць після початку приручення хвилясті папуги починають сідати на руку господаря, а це значить, що можна починати випускати птицю з клітки. На цьому етапі приручення цікаві папужки поступово починають самостійно освоювати навколишню територію. Головне - не забувайте залишати клітку відкритою, коли папужка подорожує по квартирі, щоб птах завжди могла вільно повернутися в свій «будинок». І стежте за тим, щоб всі предмети і домашні тварини, здатні стати джерелом неприємностей для папуги, були ізольовані на час його «прогулянок».
  4. Якщо папуга сторониться вас і не прагне брати їжу з рук, спробуйте не годувати його протягом 5-6 годин (весь цей час в клітці обов'язково має бути присутня поїлка з водою). Рано чи пізно птах зголодніє, і буде змушена пожертвувати обережністю заради отримання корму. А з часом птах звикне до вас, і її страх поступово зникне.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gdYiR-0QtrQ
Виховання та приручення будь-якого домашнього вихованця - процес довгий і кропіткий. Особливо, якщо ви взяли його дорослим. Тому приручаючи дорослого хвилястого папугу не треба налаштовуватися на моментальний ефект - швидше за все, пройде кілька тижнів перед тим, як новий член родини почне довіряти вам. Але при наявності бажання і терпіння можливо приручити хвилястого папугу будь-якого віку.
Інструкція
1
Переїзд на нове місце жітельстваСледует пам'ятати, що переїзд в незнайоме місце і зміна власника є великим стресом для дорослого хвилястого папугу. Тому, привізши птицю додому, дайте папузі можливість самостійно перебратися з перенесення в нову клітку. Будьте при цьому дуже акуратні і стежте за тим, щоб папуга не випурхнув у приміщення. Не чіпайте птицю руками - на тлі стресу це може викликати стійке негативне ставлення до вам.Запріте клітку і дайте папузі можливість прийти в себе і оглянути своє нове житло. Залиште папужки одного в кімнаті і постарайтеся не тривожити протягом дня. Не лякайтеся, якщо в перший день папуга буде сидіти нерухомо і не буде ні на що реагувати - це цілком допустимо.
2
Перший тиждень перебування в новому домеУстановіте клітку на рівні своїх очей. Протягом першого тижня підходите до клітки з хвилястим папугою тільки в разі потреби. Але при цьому, займаючись своїми справами, намагайтеся щоб новий мешканець міг спостерігати за вами і звикати до вашого обліку.Не дозволяйте дітям та іншим членам родини наближатися до клітки і тим більше, чіпати птицю руками. Міняючи корм і воду намагайтеся не робити різких рухів. Розмовляйте з папужкою заспокійливим, ласкавим тоном, частіше вимовляєте його ім'я. Протягом першого тижня перебування папугу у вашому будинку чистити його клітку не рекомендується. Постарайтеся зробити так, щоб клітка стала для папугу найспокійнішим і безпечним місцем у вашій квартирі.
3
Приступайте до приручення папугу На початку другого тижня можна приступити до занять з приручення птиці. Приберіть ввечері годівницю з їжею. З ранку, коли ваш вихованець зголодніє, ретельно вимийте руки в проточній воді, насипте трохи корму на руку і акуратно помістіть долоню в клітку папугу. Слід врахувати, що папуги не люблять різких запахів і неохоче йдуть на руку якщо вона пахне сигаретами або парфумерією. Слідкуйте за тим, щоб всі ваші рухи були повільними і плавними, інакше птах може злякатися. Дочекайтеся поки папужка склюет весь корм з вашої долоні. Після цього поверніть годівницю на місце. Щодня повторюйте дане упражненіе.Убедітесь в тому, що папужка спокійно і без страху бере корм з вашої долоні. Ускладните задачу - відсувайте долоню з кормом таким чином, щоб папуга був змушений сісти на вашу руку. Через деякий час запропонуйте йому сісти на палец.Волністого папугу, який спокійно сідає на руку можна відпускати політати по квартирі. Перед тим, як випустити птицю, не забудьте вжити заходів безпеки - закрийте балконні двері та кватирки, занавесьте вікна і прикрийте дзеркала. Не дозволяйте папузі сідає на дивани, крісла та пол.По завершення місяці клітку з папугою можна буде тримати відкритою.
Корисна порада
Не рекомендується випускати дорослого хвилястого папугу з клітки протягом як мінімум першого місяця перебування на новому місці.