Як навчитися плавати дорослому.

Навчитися плавати можна в будь-якому віці. Для цього необхідно вибрати спокійний водойму з невеликою глибиною або відправитися в басейн.
Інструкція
1
Найголовніше - морально підготуватися до процесу плавання. Бажано попросити когось із близьких, які вміють плавати, побути з вами, підстрахувати, а також показати плавальні рухи. Пам'ятайте, що навчитися плавати найлегше в морській воді, так як через своїх фізичних властивостей вона краще утримує тіло на поверхні.
2
У плаванні важливі три речі: положення тіла, рух рук і ніг, а також правильне дихання. Тіло у воді повинно знаходитися в одній площині, всі рухи виконуються плавно, без ривків. Голову не треба піднімати високо над водою, інакше це викличе перенапруження м'язів шиї. Дихати необхідно в такт рухам рук і ніг, спокійно і глибоко. Якщо дихання при плаванні буде неправильним, то ви швидко втомитеся. Вдих повинен проводитися через рот при повороті голови в сторону, видих здійснюватися в воду.
3
Не намагайтеся попливти відразу. Спочатку освойте в воді, походіть туди-сюди, пострибайте. Присядьте під водою навпочіпки, обхопіть себе за коліна і дайте воді просто вас покачати. Дихання при цьому затримуйте тільки на комфортне для вас час.
4
Відчувши воду, повільно відштовхніться ногами від дна, зробіть гребок руками від грудей в сторони, приєднаєте ножицеподібного руху ніг. Довіртеся воді, не поспішайте, намагайтеся відчути той ритм, в якому вам зручно гребти. Слідкуйте за тим, щоб м'язам шиї було комфортно. Обов'язково пам'ятайте про правильне дихання.
5
Освоївши прості плавальні вправи, можна спробувати перевернутися на спину або проплисти трохи під водою, затримавши дихання. Найголовніше, щоб процес плавання доставляв вам задоволення.
6
Основне правило при навчанні плаванню - НЕ запливати на глибину. У вас завжди повинна бути впевненість, що в будь-який момент ви можете опустити ноги на дно. Це стосується не тільки відкритих водойм, а й басейнів.
7
Якщо ви хочете навчитися плавати професійно, то запишіться на індивідуальні уроки плавання в басейн. Досвідчені інструктори навчать вас правильно дихати, а також допоможуть освоїти всі найпопулярніші стилі плавання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=moCE1tvsAw0