Як почистити радіатор. чи потрібен кран, якщо немає перемички на трубі в радіаторі отлопленія.

Тепло - обов'язкова ознака гарного будинку. Влітку його обігріває сонце, а от взимку вся надія на безперебійно працюючу опалювальну систему. Що ж робити, якщо батарея опалення погано нагрівається?
Інструкція
1
З цією проблемою доводиться стикатися дуже часто, особливо на початку опалювального сезону. Причин, через що це відбувається, може бути безліч. І, перш ніж прийняти рішення про заміну радіаторів , розгляньте можливість їх прочистки. Перед цим перевірте: • чи відкриті крани, що відключають радіатори опалення від системи і не засмічені вони. Відкриваючи/закриваючи крани кілька разів, намагайтеся їх прочистити; • чи не потрапив в систему опалення повітря. Для усунення цієї причини через встановлені на батареях краники Маєвського, видаліть накопичився там повітря; • чи працює насос для циркуляції води в системі опалення (якщо будинок приватний).
2
Якщо перевірили, виявили, усунули всі перераховані вище несправності, а радіатор залишається холодним, причиною цього може бути його засмічення іржею, брудом, яке заноситься водою. Для того щоб очистити радіатор від усього цього «добра», необхідно його зняти. Перед цим не забудьте спустити воду з системи опалення та перекрити крани, через які підключений радіатор.
3
Найелементарніше - це промити знятий радіатор водою. Для цього помістіть його в ванну і струменем води через шланг промийте в напрямку, протилежному напрямку циркуляції. Промивку робіть доти, поки що випливає вода не стане чистою, без бруду та іржі.
4
Застосування хімічних засобів для промивки обмежується властивостями матеріалу, з якого зроблені радіатори опалення. Чавунні радіатори можна прочистити, заливши в них на час розчин каустичної соди. Дайте їм деякий час (не менше півгодини) постояти з розчином, після чого ретельно промийте водою з-під крана. До алюмінієвим радіаторів такий спосіб неприйнятний - можна вивести їх з ладу. Вони значно менш схильні відкладенням забруднювачів на поверхні. З цієї причини їх досить просто промити водою під тиском.