Як позбутися від накипу на чайнику. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Після безлічі кипяченій на внутрішніх стінках чайника утворюється накип. Накип - це відкладення, до складу яких входять солі різних металів. Вона досить ускладнює експлуатацію та надає воді неприємний присмак. Позбутися від неї досить легко.
Вам знадобиться
  • Трохи завзяття та терпіння
  • оцет
  • чайна сода
  • лимон
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальними засобами. Слід закип'ятити засіб проти накипу разом з водою в чайнику, як показує практика, накип відмінно відстає.
2
Проти накипу також можна використовувати кислоту, наприклад оцтову. Візьміть розчин води і оцтової есенції в пропорціях 1: 1 або 1: 2. Будьте акуратні, вливайте спочатку воду а потім тільки кислоту, уникайте попадання на шкіру і в очі. Хімічна реакція перетворює накип в звичайний вуглекислий газ.
3
Налийте води в чайник, покладіть 1-2 ст.л чайної соди і двічі закип'ятіть. Через 30 хв злийте вміст і залийте розчин оцту, ще раз закип'ятити, дайте постояти.
4
Також може допомогу позбутися від накипу лимон, картопляні очистки. Лимон потрібно нарізати дольками, залити водою і закип'ятити.
Корисна порада
Краще не позбуватися від накипу, а попередити її появу. Використовуйте фільтри для води.
Електричні чайники займають все більш і більш міцні позиції на сучасних кухнях, витісняючи своїх емальованих і алюмінієвих побратимів. І це не дивно, адже виглядають ці пристрої, як правило, більш красиво, а вода в них нагрівається набагато швидше. Але, незважаючи на весь технічний прогрес, електричні чайники також неідеальні, і в них може з'явитися така банальна і неприємна річ, як накип. Як же позбутися від накипу в електричному чайнику, не пошкодивши його?
Вам знадобиться
 • - лимонна кислота;
 • - абразиви;
 • - оцтова кислота;
 • - засіб «Антинакипин».
Інструкція
1
Одним з найбільш доступних і популярних «народних» способів видалення накипу з електричного чайника є використання лимонної кислоти. Робиться все дуже просто. Наповніть чайник максимально допустимою кількістю води і додайте туди 3-5 грамів лимонної кислоти. Закип'ятіть і дайте воді охолонути, після чого гарненько промийте чайник для видалення залишків кислоти. Якщо з першої процедури накип віддалилася не повністю, повторюйте кип'ятіння, поки не досягнете бажаного результату.
2
Для господинь, чиї електричні чайники мають товсті шари накипу , підійде інший спосіб очищення. Для початку механічно видаліть накип за допомогою абразивного миючого засобу, акуратно потерши стінки чайника, спіраль або нагрівальний елемент. Для позбавлення від залишилася накипу наповніть чайник водою із слабким розчином оцту і прокип'ятіть. Після чого залиште воду всередині на 15-20 хвилин. Від накипу не залишиться й сліду! Для усунення запаху оцту прокип'ятіть чайнику чисту воду 2-3 рази. Якщо ж шар накипу не дуже товстий або ви побоюєтеся надавати механічний вплив на нутрощі електроприладу, спробуйте просто прокип'ятити воду з оцтом.
3
Також для очистки електричних чайників від накипу продаються різні хімічні засоби. Наприклад, «Анти накипу н». Використовувати його необхідно згідно з відповідною інструкцією. Однак слід пам'ятати, що подібні засоби містять велику кількість хімічних речовин, які потім можуть залишитися на стінках і нагрівальних елементах чайника і потрапляти з кип'яченою водою в шлунок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NyDpGLCCkRQ
Зверніть увагу
Електричний чайник - зручний і сучасний помічник на будь-якій кухні. Але щоб він радував вас якомога довше, за ним необхідно здійснювати постійний догляд. У тому числі і чистка від накипу як мінімум раз в 1-2 місяці.