Як приручити собаку.

Якщо ви плануєте завести собаку, постарайтеся заздалегідь підготуватися до того, що в будинку з'явиться тварина. Зміст собаки - непросте завдання, і для того щоб ваш чотириногий друг почувався добре, вам доведеться освоїти ази кінології. Неважливо, чи плануєте ви придбати породисте цуценя в розпліднику або підібрати бездомного пса на вулиці - в будь-якому випадку на першому етапі вам необхідно буде приручити собаку для того щоб надалі займатися її вихованням.
  1. Пам'ятайте, що перші кілька днів собака буде звикати до нового місця проживання. Тому не вимагайте від неї беззаперечного послуху і чіткого виконання розпорядку. Зміна обстановки для тваринного є сильним стресом, тому для початку вам доведеться витратити певну кількість сил і часу для того щоб встановити дружні і довірчі відносини з собакою. Зазвичай на це потрібно не менше чотирьох-п'яти днів. Весь цей час намагайтеся приділяти собаці максимум уваги, годуєте її власноруч - це допоможе встановити контакт. Придумайте для собаки відповідне ім'я і простежте, як тварина реагує на нього. Добре, якщо собака одразу починає відгукуватися на нове ім'я. Але навіть якщо на цьому етапі тварина не реагуватиме на свою кличку, не турбуйтеся - з часом будь-яке ім'я приживеться, і собака до нього звикне.
  2. Навіть сама недовірлива собака, так чи інакше, піддається дресурі і тренуванні. Але приступати безпосередньо до виховання собаки можна тільки після того, як вона починає відгукуватися на власне ім'я. Щоб собака швидше звикла до вас і почала сприймати вас як господаря, намагайтеся проводити з нею більше часу, наприклад, займаючись її годуванням або граючи з нею. І маленькі, і великі собаки люблять грати м'ячами, кістками, будь-якими гумовими іграшками.
  3. З перших же днів перебування собаки у вашому будинку намагайтеся власноруч вигулювати її (якщо вік і розмір тварини дозволяють це робити). Спільні прогулянки сприяють встановленню теплих і довірчих відносин з твариною, а також сприятливо впливають на процес його соціалізації. Якщо собака чогось боїться, необхідно заспокоїти її - присісти поруч, погладити і поговорити з нею. Якщо ви проявите достатню кількість терпіння, то зможете приручити собаку за лічені дні - ці тварини швидко відповідають взаємністю на гарне до них ставлення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SbbYvrB_-pM