Як приручити кошеня.

Людина, яка приймає рішення про те, щоб завести кота або кішку, повинен розуміти, що ці тварини відрізняються самостійністю і самодостатністю. Якщо вам потрібен вірний друг, який беззастережно визнаватиме вас лідером і ніколи не залишить в біді - краще завести цуценя. Приручити кошеня - завдання не з легких. Будьте готові до того, що навіть кошеня, який виріс «у вас на руках», все одно буде проявляти неабияку частку самостійності. Втім, якщо витратити деяку кількість часу і проявити терпіння, з часом можна соціалізувати навіть здичавілого котеняти - але характер кішки залишається незалежним завжди.
  1. Отже, ви підібрали або купили маленького кошеняти. З чого ж почати привчання тварини до нового будинку і до нового розпорядку життя? Зазвичай маленькі кошенята освоюються на новому місці досить швидко, саме тому рекомендується брати в будинок кошенят у віці 9-10 тижнів. Кошенята постарше будуть довше звикати до нового місця проживання, а також, можливо, будуть гостріше реагувати на зміну обстановки. В перші дні перебування кошеня в будинку намагайтеся з розумінням ставитися до його реакції на зміну обстановки: маленькі кошенята, яких забрали від мами, можуть плакати і голосно нявкати. Намагайтеся більше спілкуватися з кошеням в ці дні, частіше беріть його на руки. Якщо кошеня побоюється вас - спробуйте спілкуватися з ним в процесі годування, наприклад, давати їжу з рук.
  2. Іноді кошенята, яких привезли в новий будинок, намагаються сховатися в затишному куточку - наприклад, забиваються під ліжко, батареї центрального опалення, диван . Виманити їх звідти часом буває дуже складно. Якщо кошеня не бажає виходити зі своєї «нори», спробуйте виманити його за допомогою їжі - наприклад, намажте палець сметаною (в крайньому випадку, можна спробувати звичайний йогурт без добавок). Якщо кошеня погоджується брати їжу з рук, спробуйте обережно гладити його, поки він їсть. Так тварина поступово буде звикати до рук, і в майбутньому не буде боятися контакту з вами.
  3. Щоб приручити кошеня, намагайтеся більше грати з ним - наприклад, використовуйте улюблені котячі іграшки: м'ячики, мишок чи вудки. Якщо ви граєте з кошеням за допомогою вудки, намагайтеся частіше закидати «наживку» до себе на коліна: кошеня звикне до думки про те, що заплигувати до вас на руки - безпечно.
Котів, які ніколи не жили разом з людьми, не можна назвати повною мірою домашніми. Потрібно витратити чимало часу і сил, щоб тварина комфортно стало себе почувати в присутності людини і в його житлі.
Вам знадобиться
  • - дика кішка.
Інструкція
1
Одомашнити кошеня набагато легше, ніж дорослих кота або кішку. Найвірніший спосіб приручити практично будь-яке дике тварина - смачно годувати звіра. Не потрібно кішці нав'язувати їжу, просто поставте поруч з нею миску з їжею і підіть в іншу кімнату. Дикий кіт нерідко залишався голодним, тому він навряд чи відмовиться від такого стабільного "джерела" їжі, як людина. Ще краще, якщо під час цих відвідин ви будете розмовляти з переляканим звіром.
2
Ваш голос повинен бути тихим і спокійним - так кішка швидше звикне до звуку людської мови. Через якийсь час тварина повинна перестати ховатися при вашій появі. Проте ще рано намагатися погладити кішку. Якщо все йде успішно, звір чекатиме вашої появи; якщо кішка почала муркотіти і є в вашій присутності, значить вона повністю адаптувалася і може стати повноправним членом вашої родини. Щоб закріпити результат, не лайте кішку за різні витівки.
3
Якщо ж минув певний час, але тварина все ще перелякано, потрібно відвести для нього окрему кімнату або простору клітку. Якщо у вас є комору, комора або кімната, де ви і ваша сім'я рідко буваєте, обладнайте це приміщення для кішки. Якщо у вас немає такої кімнати, знайдіть простору клітку і постеліть непотрібних ганчірок і подушок всередині. Маючи окреме приміщення, кішка відчує себе в безпеці і стане спокійніше, а значить швидше звикне до вас.
4
Кілька хвилин в день приділяйте вашому новому вихованцеві. Не потрібно нічого робити, просто сидите поруч і читайте або дивіться телевізор. Якщо кішка знайшла собі притулок в клітці, не закривайте її, дайте зрозуміти звіру, що він не в ув'язненні, а просто у себе вдома. Чи не гладьте кішку, хай вона сама вирішиться підійти. У тому випадку, якщо нічого не допомогло і тварина так і залишилося диким, можна купити заспокійливе для кішок або валер'янку. Але це вже на крайній випадок.