Як приручити хом'яка. Як лІчити собачий Льоша.

Купуючи хом'яка, слід пам'ятати, що ці маленькі гризуни вимагають певної уваги і потребують постійного догляду. Якщо ви вирішили завести хом'яка, постарайтеся з перших же днів привчати тварину до рук - тоді хом'ячок буде спокійним, безстрашним і ручним. Хом'яки, яких правильно приручили, без побоювання йдуть на руки до людей і здатні доставити своїм господарям масу позитивних емоцій.
  1. Щоб швидко приручити хом'яка, почніть щодня годувати його з долоні. Найбільше ці тварини люблять солодкі ласощі - курагу, родзинки, різні види горіхів, чорнослив, насіння. Пропонуйте своєму хом'яку будь-яке з перерахованих вище ласощів, поклавши невелику порцію їжі на долоню. Головне - не давайте тварині ласощі просто так, чекайте, поки хом'ячок сам візьме частування з долоні. При цьому головне не робити різких рухів, постарайтеся взагалі не ворушити рукою - рано чи пізно хом'як візьме запропоноване йому частування. Як тільки смакота виявиться у нього в лапках, хом'ячок, швидше за все, втече до себе в нору.
  2. На наступному етапі вашим завданням є привчання хом'яка до безбоязно сидінню у вас на руках. Для цього перекладайте запропоноване хом'яку ласощі на самий край долоні - для того щоб забрати частування, звірятко буде змушений залізти вам на руку. З часом хом'ячок навчиться безбоязно сидіти у вас на долоні і є частування прямо там, чи не тікаючи до себе в укриття.
  3. Коли хом'як навчиться подовгу сидіти у вас на долоні, не боячись рук, спробуйте обережно накрити його зверху другий долонею. Пам'ятайте, що другу руку до хом'яку необхідно підносити ззаду - так тварина не помітить її наближення. Не торкайтеся до голови або вушках хом'яка - в більшості своїй ці звірки не люблять такого звернення. Для того щоб приручити хом'яка, потрібна неабияка частка терпіння. Але зате згодом звірок швидко звикне до вас і буде сам проситися на руки. Пам'ятайте, що хом'ячки не дуже полюбляють, коли їх перевертають на спину.
  4. Якщо ви вперше берете хом'ячка в руки, постарайтеся не піднімати його високо над поверхнею підлоги - ці звірята часто з переляку намагаються вистрибнути з рук, і тоді падіння не минути . І ще один запобіжний захід: привчаючи хом'яка до рук, не використовуйте як стимулюючого ласощі солоні горішки або кондитерські вироби (тістечка, торти, цукерки або вафлі). Організм хом'яка не пристосований до такої їжі.