Як вклеїти скло.

Необхідність вклеїти скло автомобіля може виникнути несподівано. Ситуацій, в яких тріскаються або розбиваються скла, на дорозі виникає чимало, і не завжди є можливість звернутися в автомайстерню. Спробуйте вклеїти скло самі. Але робити це треба гранично акуратно.
Вам знадобиться
 • Нове скло для автомобіля
 • Молдинг, якщо ви вклеюєте лобове скло
 • Розсувна підставка
 • Активатор - він наноситься на що залишилося старий герметик
 • Герметик
 • Пневмопистолет
 • Нож
 • Грунт під герметик
 • знежирюємо склад
 • Скотч
 • Маркер
 • Ватяний тампон на паличці
Інструкція
1
Срежьте старе скло. Приберіть зайвий герметик. Підготуйте місце для нового скла.
2
Одягніть молдинг, якщо це необхідно. Приміряйте скло. Якщо на вашому автомобілі немає спеціальних упорів і напрямних, позначте маркером ті місця на склі та на кузові, які повинні збігатися. Покладіть скло на розсувну підставку зовнішньою стороною вниз.
3
Протріть місця вклейки знежирюючим складом.
4
Нанесіть на кузов грунт. Це робиться ватним тампоном. Грунт наноситься широкою смугою. Місця, де залишився старий герметик, чи не грунтуйте. Нанесіть грунт також на скло в тих місцях, де воно буде контактувати з герметиком. Місця, де залишився старий грунт, обробіть активатором.
5
Трохи підігрійте герметик і зріжте наконечник балона, якщо він не зрізаний. Вставте балон в пневмопистолет. Нанесіть герметик рівною смугою на кузов. Прикладіть скло так, щоб поєдналися мітки, які ви нанесли. Акуратно пригладьте скло, плавно ставлячи його в потрібне положення. Зафіксуйте скло скотчем.
6
Залиште машину в спокої, поки герметик не затвердіє.
Зверніть увагу
вклеюють СТЕКЛОНІТ рекомендується в прохолодний весняний або літній день. І надто висока, і занадто низька температура ускладнює процес. Скла для деяких моделей продаються з надітим на них молдінгом.Матеріали для вклеювання скла можна купити як окремо, так і в наборі. При покупці ретельно ознайомтеся з технічної документаціей.Рассчітайте кількість герметика. Одного балона вистачає на одне скло.
Корисна порада
Старий герметик видаляйте за допомогою ножа. Найзручніше ніж з висувними лезами. Не старайтесь прибрати абсолютно весь герметик. В якості підставки для скла можна використовувати і капот автомобіля. Постеліть на нього стару ковдру, щоб не пошкодити стекло.Грунт необхідний для того, щоб ультрафіолет НЕ руйнував герметик. Не маючи під рукою активатора, просто знежирте місця, вкриті старим герметиком. Як правило, в наборах балони з герметиком продаються з уже зрізаним наконечником. Якщо ви купували герметик окремо, зріжте наконечник під великим кутом. Скотч спочатку приклеюється до скла, а потім - до кузова. Якщо ви випадково наклали герметика більше, ніж слід, не знімайте його розчинником. Почекайте, коли він висохне, і акуратно зніміть, як плівку.
Як правило, скла в оправу очок вставляють в спеціальній майстерні. Але іноді скла випадають в самий невідповідний момент - в цьому випадку ви зможете легко вставити їх назад, для цього знадобиться лише розібратися в конструкції оправи.
Вам знадобиться
 • - лінзи;
 • - оправа окулярів;
 • - викрутка;
 • - прозорий лак для нігтів;
 • - волосінь;
 • - нагрівальний прилад.
Інструкція
1
Якщо скло просто випало, уважно огляньте оправу , щоб зрозуміти, як воно було закріплено. Найпростіше вставити скло в оправу , фіксуючу лінзи за допомогою маленьких гвинтиків. За допомогою підходящої викрутки відкрутіть гвинт до кінця і прикладіть що випало скло.
2
Міцно затисніть краю оправи пальцями і вставте гвинт. Акуратно закрутіть його якомога щільніше. Якщо він занадто малий, скористайтеся пінцетом або щипцями. Щоб він більше не відкручувався самостійно, попередньо змастіть його прозорим лаком для нігтів.
3
Можливо, скла у вашій оправі кріпилися таким чином: вгорі по металевій оправі, а внизу - за допомогою товстої прозорої волосіні, що проходить по пазу в торці лінзи. В такому випадку, щоб зафіксувати скло, спробуйте замінити волосінь на нову, зафіксувавши її краї в спеціальних отворах в оправі.
4
Спочатку проденьте лісочку в отвори з одного боку, натягніть, всуньте в перший отвір з іншого боку. Притримуючи волосінь пальцем, обріжте коротко кінчик і, відтягнувши край оправи, просуньте кінчик в друге отвір.
5
Найскладніше вставити скла в пластикову цільну оправу , спочатку спробуйте просто закріпити лінзи вручну. Прикладіть одну з широких кромок до оправи, а другу заштовхує всередину, прикладаючи силу (в розумних межах).
6
Спробуйте зробити це в різних напрямках - нерідко цей спосіб приносить швидкий результат, але можна зламати оправу або скло. Якщо окуляри вам дороги - краще віддайте в майстерню.
7
Щоб пластмаса розширилася і стала більш м'якою, трохи нагрійте її і знову спробуйте зафіксувати скло. Врахуйте, що при цьому отвір стане більше, і лінза, швидше за все, буде випадати все частіше і частіше.
Корисна порада
Не варто вставляти скла в оправу самостійно, якщо є додаткові вимоги - різні діоптрії на очах, нестандартне відстань між зіницями, астигматизм. В цьому випадку зверніться до фахівців, інакше можна зіпсувати свій зір.