Як приручити кореллу.

Корелла є одним з найбільш популярних видів папуг, тому дуже часто міститься в неволі. Якщо ви вирішили придбати кореллу, заздалегідь подбайте про те, щоб у пташки була підходяща за розміром, максимально простора і зручна клітка. Іноді папуги продаються вже прирученими, але в більшості випадків вони цураються людей, тому їх складно назвати ручними. Якщо вам попалася саме така птиця, не впадайте у відчай - приручити кореллу не так вже й складно.
  1. Як тільки ви купили кореллу, постарайтеся відразу ж принести її додому і пересадити в підходящу клітку. Клітку з птахом необхідно накрити темною щільною тканиною і залишити в тихому, спокійному місці - птах повинна заспокоїтися і звикнути до нового місця проживання. Цей вид папуг відрізняється не найміцнішою і витривалою нервовою системою, тому птах відчуває сильний стрес при переїзді і зміні обстановки. Перші кілька днів корелла може відмовлятися від їжі, а пити воду - в той час, коли в кімнаті з кліткою немає людей. Це нормальне явище для цього виду папуг, тому хвилюватися не варто. На даному етапі слід просто простежити за тим, щоб в клітці з птахом завжди була їжа і поїлка зі свіжою водою.
  2. Навіть якщо ваш вихованець нервує через зміну обстановки, не варто повністю позбавляти її суспільства людей. Просто поставте клітку з птахом таким чином, щоб вона завжди заздалегідь бачила наближення людини. А ось часто відкривати клітку і заглядати всередину не варто - зведіть до мінімуму кількість безпосередніх контактів з папугою. Добре, якщо клітина дозволяє міняти їжу і воду, не турбуючи при цьому кореллу. Саме тому краще вибирати клітини з навісними поїлками і годівницями, а також легко висувається піддоном - його можна легко чистити, не турбуючи птицю.
  3. Спілкуючись з птахом, намагайтеся розмовляти спокійно і ні в якому разі не дивіться птаху прямо в очі - таке поведінка може сприйматися як загроза. Якщо ви збираєтеся подружитися з птахом, наближайтеся до неї плавно, не роблячи при цьому різких рухів і не підвищуючи голос. Щоб приручити кореллу, необхідно поступово встановити з нею контакт, пропонуючи ласощі з рук. Рано чи пізно птах звикне до вас, і буде безбоязно сідати до вас на руки. Особливо полохливі особини повинні більше часу перебувати в затемненому приміщенні, а всі маніпуляції з кліткою бажано робити тільки після попереднього затемнення.
Корелла - розумна спокійна птиця, прекрасно підходяща для навчання. Ці папуги спокійні за характером, легко уживаються у великій компанії і можуть навіть навчитися людської мови. Однак щоб ваше спілкування стало приємним, кореллу спочатку потрібно приручити.
Інструкція
1
Почніть навчання і приручення папуги в той же день, коли ви принесли його до себе додому. Йому не потрібно великого часу на адаптацію, але краще принести клітку в кімнату вранці, щоб до темряви птах могла звикнути до приміщення та звукам.
2
У перший же день спілкування запропонуйте папузі їжі і злегка погладьте за головою. У кожного птаха є свій власний норов, тому в деяких випадках корелла може злякатися вас. Будьте акуратні і неквапливі.
3
Проводите заняття з дресирування щодня, коли випустіть папугу з клітки. Якщо ви постійно зайняті на роботі чи навчанні, попросіть когось із членів родини зайнятися навчанням Кореллі. Чим більше ви будете з нею спілкуватися, тим швидше вона звикне до людського голосу і перестане боятися.
4
Подрежьте папузі пір'я. Цю процедуру потрібно зробити обов'язково, краще у ветеринарній клініці. Це безболісно, безпечно і помітно полегшує дресирування, бо птах не зможе далеко відлетіти. Також їй не загрожує небезпека випадково вилетіти в кватирку. Корелла з підрізаними пір'ям здатна пролетіти всього два-три метри, а потім вона сяде на землю.
5
Навчаючи папугу, перебуваєте з ним наодинці. Сторонні люди і шуми навколо турбуватимуть і відволікати його. Займатися з птахом повинен один і той же чоловік.
6
Під час занять не лякайте птицю різкими звуками, не кричіть на нього, ведіть себе якомога більш спокійно. Привчити до рук можна, акуратно беручи кореллу знизу розкритими долоньками. Не підходьте до вашого учневі ззаду, папуга повинен вас бачити, щоб не відчувати небезпеки.
7
Привчіть вашого улюбленця сідати на палець: неквапливо піднесіть палець до грудей папугу, якщо він не побажає на нього сісти, нарушьте рівновагу, злегка доторкнувшись до черевця. Корелла, щоб не впасти, перестрибне на палець.
8
Щоб уникнути укусів в перший час, обмотайте пальці скотчем або лейкопластиром. Не здійснюйте надмірно різких рухів, ніколи не бийте папугу. Він повинен відчувати, що ви не відчуваєте до нього агресії.
9
Після навчання незалежно від результатів запропонуйте папузі їжу і воду. Втомлену від занять кореллу буде набагато простіше посадити на жердинку і повернути в клітку.