Як приручити кролика.

Декоративні кролики на сьогоднішній день є одними з найбільш популярних домашніх тварин. На жаль, ці маленькі пухнасті звірята нерідко відрізняються підвищеною лякливістю, тому приручити кролика - завдання не з легких. Втім, якщо у вас є достатня для цього кількість часу і терпіння - ви впораєтеся з цим завданням. Головне правило, якого необхідно дотримуватися протягом усього процесу приручення - не поспішати.
  1. Якщо ви хочете приручити кролика, намагайтеся не форсувати події: не слід насильно тваринного виймати його з клітки або тискати. Також не слід хапати кролика і насильно тримати його на руках - цим ви досягнете тільки того, що кролик почне вас боятися і сприймати вашу поведінку як реальну загрозу своїй безпеці.
  2. Пам'ятайте, що після того, як ви вперше принесли додому клітку з кроликом, тварина повинна озирнутися і освоїтися на новому місці. Дайте йому час - тварина повинна ознайомитися зі своїм новим домом. Коли перший страх буде подолано, кролик почне вести себе спокійно і природно - почне вмиватися, приймати їжу, спокійно лежати на днів клітини. Це означає, що можна приступати до другого етапу знайомства - приручення кролика до власника.
  3. Намагайтеся наближатися до клітки з кроликом повільно і спокійно, не розмовляйте з твариною на підвищених тонах. Коли ви побачите, що кролик готовий до подальшого спілкування, спробуйте запропонувати йому ласощі. Завжди давайте кролику обнюхати свою руку перед тим, як давати корм.
  4. Спілкуючись з твариною, перебуваєте з ним на одному рівні - наприклад, спробуйте сісти навпочіпки. Якщо ви будете стояти, нависаючи над кроликом, він може злякатися. Спробуйте погладити кролика - але якщо ви помітите, що він боїться ваших рук, і відразу ж стискається у грудочку, не слід проявляти наполегливість. Краще залиште кролика в спокої і спробуйте погладити його наступного разу, коли він буде в більш благодушному настрої. Зазвичай процес приручення кролика триває кілька тижнів.
  5. В процесі приручення не забувайте про те, що майже всі кролики не люблять, щоб їх витягали з клітки - тварина попросту розцінює це як напад. Тому гладити кролика, пригощати його ласощами і брати на руки краще тоді, коли він вже знаходиться поза кліткою. Якщо ви будете постійно витягувати кролика з клітки проти його волі, процес адаптації тварини може дуже сильно затягнутися.