Як викладати стіни плиткою. Як викласти перегородку.

Оздоблення стін облицювальною плиткою не втрачає своєї актуальності і сьогодні. Однак, перш ніж приступати до роботи з облицювання стін плиткою , визначитеся з можливістю якісного його проведення. Облицювання краще не робити в разі, коли йде нове будівництво, і будинок, а відповідно, і стіни, поводяться нестабільно (можливі усадкові процеси). Також краще утриматися від облицювання плиткою тих стін, які можуть піддатися вібрації через їх недостатньо жорсткого закріплення.
Інструкція
1
Матеріал, з якого виготовлені стіни, призначені для облицювання, на якість обробки не впливає. Від нього залежить обсяг підготовчих робіт: • дерев'яні стіни оббиваються металевою сіткою або дранкою, штукатуряться і вирівнюються; • стіни з цегли - штукатуряться і вирівнюються; • комбіновані ділянки (цегла/дерево ) - штукатуряться, вирівнюються, місце стиковки цегли з деревом закривається пластиковою сіткою, яка перекриває стик на 50-100мм в одну й іншу сторону; • на стіни, пофарбовані фарбою, робиться насічка у вигляді смуг (стамескою, сокирою і пр.). У кожному разі, робоча поверхня стіни перед її облицюванням має бути вирівняна (перевіряється рівнем), очищена від бруду, старої фарби, розчину.
2
Перед укладанням плитки потрібно зробити розмітку стін і намітити черговість проведення роботи. У ванній кімнаті в першу чергу викладається стіна навпроти вхідних дверей (там, де встановлена ванна). Подивіться, як розміститься перший ряд плитки. Його потрібно розмітити від кута і від верхнього краю ванни на висоті, рівної розміру бордюрной плитки плюс зазор. Якщо від кута і до кута вміщається ціле число плиток, ніякої попередньої роботи НЕ потрібно.Якщо же залишиться незакритих частина стіни, шириною менше половини плитки, то її потрібно відрізати за розміром, зашліфувати край різу. Укладку почніть з цієї різаною плитки від кута стіни .Якщо вийде, що ділянка незакритих стіни більше половини плитки, то його потрібно розділити навпіл і відрізати два шматочки плитки з цього розміру, рези зашліфувати. Укладку плитки почніть з кута однієї з підготовлених половинок, закінчите в іншому кутку другою половинкою. По вертикалі зробіть розмітку плитки від стелі. Якщо ціла кількість плитки не виходить, відріжте її за розміром, край різу відшліфуйте. Обрізану плитку укладайте в перший (нижній) ряд.
3
Для приготування клею використовуйте сухі суміші, які розводяться водою при безперервному помішуванні. На поверхню стіни над ванною гладким шпателем покладіть шар клею, розрівняйте його. Зубчастим шпателем нанесіть борозенки і щільно притисніть плитку до стіни. Для того щоб вирівняти перший ряд плитки по горизонталі, закріпіть до стіни по краю ванни рівну дерев'яну рейку на висоті бордюрной плитки, довжиною не більше 150 см. Вирівняйте її рівнем. Між рейкою і плиткою , за допомогою спеціальних хрестиків, встановіть обраний зазор. Далі, ставлячи хрестики між укладати плитку, забезпечте постійний зазор між ними. Продовжуйте укладання знизу вгору, постійно перевіряючи за рівнем відхилення по вертикалі. При невідповідності, усуньте відхилення, змінюючи товщину клейового розчину.
4
Облицювання інших стін виконайте точно також, починаючи укладку плитки по горизонталі - від кута, по висоті - від підлоги до стелі. При наявності виходять на поверхню стіни труб, зробіть в плитці отвори під ніх.После того, як плитка буде міцно триматися на стіні, приберіть із зазорів хрестики і закладіть щілини між плитками силіконовим клеєм з акриловим барвником потрібного нам кольору . Надлишки клею приберіть вологою ганчірочкою.
Корисна порада
Роботу з приготування клею з сухої суміші робіть в респіраторі, щоб запобігти пилу в дихальні шляхи.