Як відучити собаку гавкати. собака гавкає на гостей.

Багато власників собак страждають через те, що їхні вихованці мають погану звичку попусту гавкати на перехожих, чужих собак, велосипедистів або навіть просто на двері в квартирі або в будинку. На жаль, далеко не всі собаки відрізняються поступливим характером. Деякі з них люблять голосно гавкати при появі гостей, незважаючи при цьому на окрики і команди господаря. Але відучити собаку гавкати іноді буває дуже і дуже непросто.
  1. Якщо ви хочете відучити собаку гавкати на гостей, спробуйте наступний метод: укладіть собаку на звичне місце в квартирі або в будинку, а потім надіньте на неї довгий повідець. Попросіть кого-небудь із домашніх кілька разів поспіль підійти до вхідних дверей, видаючи при цьому якомога більше шуму. Коли собака почує шум біля вхідних дверей і почне тривожно гавкати, необхідно її підбадьорити, наприклад, запитавши: «Хто це? Чужі? ». Собака почне гавкати голосніше, але обсмикувати її не потрібно. А ось після того, як людина увійде в кімнату, необхідно різко стримати собаку і строго сказати: «Фу!», «Не можна!». Пам'ятайте, що якщо ви одёрніте собаку плавно, не різко - ефекту практично не буде.
  2. На наступному етапі попросите гостей, не знайомих собаці, по черзі заходити в кімнату або в квартиру через невеликі проміжки часу, повторюючи все ті ж дії. Зазвичай декількох сеансів такої дресури буває достатньо для того щоб собака відучилася гавкати попусту.
  3. Собаки таких порід, як шпіц або фокстер'єр, дуже люблять кидатися на сторонніх і хапати їх за краї одягу або за ноги. В цьому випадку допоможе дресирування за допомогою повідця - необхідно заздалегідь домовитися з сторонніми для собаки людьми, і, як тільки вони будуть заходити в кімнату, обсмикую собаку, одночасно подаючи команди: «До мене!», «Сидіти!».
  4. Багато собаки починають голосно вити й гавкати після того, як залишаються вдома самі. Така поведінка собаки часто стає причиною скарг сусідів. В цьому випадку допоможе ще один метод тренування зі шнуром або повідцем: необхідно посадити собаку на місце, провівши при цьому шнур або проводок в інше приміщення - настільки віддалене від собаки, щоб вона не впізнала людину, що знаходиться там. Попросіть помічника закритися в кімнаті зі шнуром або повідцем, щоб обсмикувати собаку після того, як ви симітіруете догляд з квартири (голосно тупаючи по сходах). Одёргівая шнур, помічник повинен подавати собаці команди «Не можна!» І «Місце!».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_p5ptC6_b-A