Як розвинути в собі особистість.

Кожна людина за своєю природою індивідуальний, кожен має в собі передумови, щоб стати особистістю. Становлення особистості - це набуття себе і проходження своєму шляху. Разом з особистістю розвиваються і кращі якості людини - чесність, порядність, вміння ставити і досягати свої цілі, сила духу і гармонія з навколишнім світом. Але для того, щоб проявити себе і розвинути в собі особистість, необхідно працювати над собою.
Інструкція
1
Для початку полюбите себе. Прийміть себе таким, як є, перестаньте лаяти себе і вишукувати в собі недоліки, що не культивуйте свої комплекси. Вселите собі повагу до собі , вірте у свої сили і можливості. Довіряйте не тільки власного внутрішнього «Я», а й своєму організму, з яким ви - одне ціле
2
Перестаньте прислухатися до думки більшості, зніміть внутрішні непотрібні заборони та обмеження, почніть слухати свою внутрішню реальність, живіть і робіть відповідно до своїх уявлень про справедливість. Довіряйте собі і живіть сьогоденням.
3
Зрозумійте себе, майте чітке уявлення про собі і свій стан. Ваша внутрішня концепція повинна постійно асимілюватися до нового життєвого досвіду і станом, ваше реальне і ідеальне «Я» повинні неухильно зближуватися один з одним в вашому поданні.
4
Візьміть повністю відповідальність за своє життя і свої вчинки на себе. Це дозволить вам отримати внутрішню свободу і завжди залишатися вірним собі і своїм переконанням.
5
Зберігайте і захищайте цілісність свого внутрішнього світу, не втрачайте єднання між розумом і почуттями, не віддавайте своїх переконань навіть в дрібницях, але не плутайте це з упертістю і консерватизмом.
6
Умійте визнати, усвідомити і виправити свої помилки. Особистість - це не закостенілий монумент, вона повинна постійно змінюватися, її зростання і становлення є ознакою того, що вона існує. Важливий критерій розвитку особистості - гнучкість і здатність бути адекватною зовнішньому світу, зберігаючи при цьому свою ідентичність.
Безперервне самовдосконалення є ознакою справжньої особистості. Якщо вас цікавить розвиток своїх інтелектуальних здібностей і моральних якостей, починайте працювати в цьому напрямку.
Інструкція
1
Пам'ятайте про те, навіщо вам потрібно самовдосконалення. Коли ви розумієте, що розвиток власної особистості допоможе вам добитися успіхів, у вас є стимул працювати над собою. Тримайте в голові свої життєві цілі. Якщо ви знаєте, що особистісний ріст є запорукою щасливого і повного життя, ви будете приділяти йому достатньо уваги. Щоб планомірно рухатися вперед і кожен день приділяти час своєму розвитку, вам знадобиться сила волі. Адже іноді немає ні сил, ні бажання про щось думати або дізнаватися нове.
2
Усвідомте необхідність регулярних занять. Деякі недоліки вашого характеру, наприклад лінь, можуть перешкодити вам здійснити задумане. Тому потрібно навчитися боротися з ними. Найпростіший спосіб подолати лінь - просто почати щось робити без зайвих роздумів. Тоді у вас не буде шансу придумати привід для відмови роботи над собою або перенесення частини завдань на другий день.
3
Більше читайте. Якщо ви хочете виростити в собі справжню, багатогранну особистість, віддайте перевагу класичним творам. Такі книги покажуть вам різні характери та життєві ситуації, допоможуть урізноманітнити усну та письмову мову. Загалом, складно переоцінити то позитивне значення творів світової класичної літератури, яку вона надає на особистість людини.
4
Надихайтеся прикладами великих людей. Необов'язково мати якогось кумира, але захоплення біографіями і мемуарами знаменитих письменників, художників, учених, громадських діячів допоможе вам визначити для себе якісь життєві принципи і благотворно позначиться на силі духу. На чужому позитивному прикладі ви навчитеся рухатися вперед, незважаючи на перепони.
5
Приділяйте увагу не тільки своїй душі, а й тіла. Займайтеся фізичним навантаженням, активно проводите вихідні. Вибирайте здорову їжу і висипайтеся. Краще, якщо ви будете жити по певному режиму, харчуючись і вирушаючи спати в один і той же час кожен день, навіть у свята і під час відпустки. Завдяки гарному самопочуттю, у вас будуть сили для роботи над розвитком своєї особистості.
6
Розвивайте свій інтелект. Намагайтеся щодня дізнаватися щось нове, дивіться пізнавальні фільми і освітні програми, відвідуйте виставки і музеї. Працюйте над поліпшенням своєї пам'яті і логічних здібностей. Вчіть іноземні мови, більше подорожуйте і частіше виходьте зі своєї зони комфорту. Все це сприяє розвитку вашої особистості.