Як відучити кошеня дряпатися.

Маленькі кошенята дуже часто, граючи, наносять кігтями серйозну шкоду не лише оббивці м'яких меблів або шпалер в квартирі, але і людям, які випадково потрапляють в «зону бойових дій». Тому котеняти з самого дитинства необхідно привчати до більш безпечній поведінці.

Зрозуміло, повністю відучити кошеня дряпатися дуже складно, але, принаймні, можна спробувати зменшити кількість подряпин, щодня одержуваних вами і вашими домочадцями під час гри з кошеням.

  1. Один з найпростіших варіантів полягає в привчанні кошеня до регулярної стрижці кігтів. В принципі, багато власників котів приблизно раз в три тижні підрізають своїм вихованцям відростаючих гострий кінчик кігтя. Така нескладна процедура вбереже всіх домочадців від випадкових подряпин.
  2. Щоб відучити кошеня дряпатися, не варто застосовувати драконівські заходи у вигляді тілесних покарань. Необхідно привчити кошеня до слова «не можна». Це слово будь-яка кішка повинна знати з самого раннього віку. Для того щоб команда «не можна» здобула на кошеня хоча б якусь дію, говорити це слово потрібно різко і голосно - практично з такою ж інтонацією, з якою власники собак говорять своїм вихованцям «фу!».
  3. Після того, як ви сказали кошеняті «не можна», слід відразу ж переключити увагу тварини на якусь іграшку - так ви зможете відвернути його від думок про царапании. В результаті повинна сформуватися логічний ланцюжок: кіт зрозуміє, що руки або ноги господаря - не іграшка, краще пограти чим-небудь шарудливим, дзвінким або катящимся. До речі, подбайте про те, щоб у кошеняти була достатня кількість іграшок - тоді тварина завжди буде знати, чим себе зайняти. Якщо кошеня користується вами як деревом для лазіння - краще підіть на поступки і придбайте йому справжнє дерево для лазіння. Сьогодні в багатьох зоомагазинах продаються зручні дерева для лазіння, які становлять справжні котячі комплекси зі стовпчиками, будиночками, гамаками, полками. Якщо у вашому будинку є таке дерево, кошеня завжди знайде, чим зайнятися: об поверхню дерева можна точити кігті, а залазячи на верхівку споруди, кошеня буде витрачати зайву енергію.
  4. Якщо кошеня розлютився не на жарт, і намагається на вас напасти , щоб вкусити або подряпати, необхідно засичати на нього - шипіти треба доти, поки кіт не злякається і не відстане. Бажано після цього запропонувати йому що-небудь смачненьке, таке частування стане символом примирення.
У кішок є безліч шкідливих звичок, якими вони найчастіше докучають господарям. І одна з них - це заточка кігтів про вашу улюблену меблі. Коштувати пам'ятати про те, що дряпати для кішки - це також природно, як дихати, тому ні в якому разі не можна забороняти їй робити це. Вашим головним завданням буде направити вихованця від невідповідної поверхні (наприклад, від шкіряних меблів або шпалер) до предмета, спеціально підготовленому для дряпання.
Інструкція
1
Спершу необхідно придбати спеціальне пристосування для дряпання у вигляді стовпа. При виборі когтеточки необхідно звернути увагу на наступне: вона повинна бути покрита щільним і жорстким матеріалом, її висота не повинна перевищувати довжину тіла кішки, в теж час даний пристрій має бути достатньо стійким. Щоб залучити кішку, пограйте з нею поруч із «колоною» (наприклад, потягніть її улюблену іграшку вгору по стовпчику). Ні в якому разі не змушуйте кішку точити кігті насильно, цим ви можете злякати тварину, і воно більше ніколи не підійде до стовпчика.
2
Знайдіть для когтеточки світле і відокремлене місце, де кішка одного разу вже точила свої кігті. Якщо ви вибрали плоску дошку для обточування кігтів, то її можна прикріпити до улюблених меблів вихованця.
3
В тому випадку, якщо когтеточка кішці не сподобалася, і вона все одно псує вашу меблі, то вам доведеться йти на компроміс. Поспостерігайте за тим, які місця вибирає вихованець для точіння кігтів. Кішку може залучати дерево, картон або міцна оббивка. Багато вихованці з величезним задоволенням дряпають будівельну піну і щільний пінопласт. Визначившись зі смаками тваринного, запропонуйте йому шматок такого ж матеріалу. Наприклад, якщо кішка любить дряпати килим в певному місці, то поверх ви можете покласти недорогий килимок, який з плином часу можна поступово перемістити.
4
Постарайтеся якомога частіше заохочувати кішку, якщо вона точить кігті в правильному місці. В її свідомості виробиться асоціація між ласкою і царапанием когтеточки.
5
Крім того всі небажані місця для точки кігтів можна обробити спеціальним спреєм з запахом цитрусових (оцтом або горілкою). Ці запахи будуть відлякувати тварина. Однак проблема в тому, що вони швидко вивітрюються, і вам доведеться регулярно наносити їх заново.
6
Якщо жоден з вищеперелічених способів не підійшов, то ви можете просто підрізати кігті кішки. Це не позбавить її від шкідливої звички, але, принаймні, зробить її кігті менш руйнівними. Якщо ви боїтеся провести цю процедуру самостійно, то можна сходити до ветеринара, який подрежет кігті за мінімальну плату.