Як розрахувати будинок.

Перш ніж приступати до будівництва будинку на своїй ділянці, варто визначитися, у що виллється ця затія і мати напоготові всі необхідні грошові кошти і матеріали. Розрахунок кошторису на будівництво будинку не така вже й складна задача, особливо якщо не потрібно робити підрахунок до останньої копійки - приблизний порядок цін спочатку буде визначений. Приблизний процес розрахунку кошторису невеликого дерев'яного будинку можна представити у вигляді наступних етапів.
Вам знадобиться
  • План будинку із зазначенням розмірів, інформація про вартість матеріалів та робіт, розрахунково-кошторисні програми.
Інструкція
1
Розрахуйте матеріали і їх вартість для коробки будинку : брус на обв'язку, підлога і стеля, на стійки стін і каркас будинку , дошки обрізні на чорнові підлоги і на каркас під обшивку, утеплювач, пергамін, вагонка на обшивку стін і стелі, віконні блоки та двері, плінтуси, замки для дверей, цвяхи, скоби, ганок зі сходами, відливи і т.д. І без спеціального ПЗ для цього вам необхідно з'ясувати точну кількість матеріалу, розділити його на ті одиниці, в яких вона продається, і помножити на вартість цієї одиниці.
2
Розрахуйте вартість робіт з будівництва коробки будинку . Як правило, цей пункт кошторису становить 30% від вартості матеріалів.
3
Розрахуйте матеріали і їх вартість на будівництво даху будинку : дошка обрізна на крокви, металочерепиця, коник, кріплення, саморізи, підкладка під черепицю, пергамін, антисептик і т.д.
4
Розрахуйте вартість робіт з будівництва даху.
5
Розрахуйте матеріали і їх вартість на будівництво стовпчастого фундаменту: стовпи, цемент, плити армовані і т.д., а також вартість роботи з його будівництва.
Зверніть увагу
Як правило, в розрахунку кошторису використовується правило 10% - у кожному пункті додається 10% від кінцевої суми, а також на всю кошторис ще 10% на непередбачені витрати, які обов'язково забули врахувати, або які раптово з'являться в процесі будівництва .
Корисна порада
Крім вартості матеріалів та робіт з будівництва будинку, слід врахувати витрати з доставки, навантаження, розвантаження матеріалів.