Як розрахувати дах. Як розрахувати розміри ламаного даху.

Будівництво даху - це фінальний етап зведення будинку. Принаймні, з цього моменту його можна назвати житловим і починати процес внутрішньої обробки і облаштування. Однак сам процес покрівельних робіт не так простий, як здається. Щоб потім не було проблем з протіканням та іншими поломками, слід ретельно розраховувати матеріал для покрівлі з урахуванням всіх особливостей даху.
Вам знадобиться
  • Заміри даху, її план з усіма розмірами, визначити вид матеріалу, як правило, це металочерепиця.
Інструкція
1
Проведіть виміри даху, адже покрівельні листи поставляються під замовлення, з різною довжиною, яка відповідає довжині ската з додаванням ширини карниза. Ширина листа завжди стандартна, на відміну від довжини.
2
Проведіть раскройку матеріалу на покрівлю. Якщо дах досить проста, наприклад, двосхилий, то можна справити ці роботи самостійно, а якщо вона має складну конструкцію з зламами і переходами, краще звернутися до професійних покрівельникам. Раскройка матеріалів або ж заміри складної даху проводиться тільки після готовності кроквяної системи.
3
Розрахуйте кількість покрівельних аркушів для двосхилим даху шляхом ділення довжини карниза на ширину аркуша з округленням у більшу сторону. Це і буде розрахунок вартості даху. Якщо дах складна, розберіть конструкцію на окремі площини для подальшого розміщення і розкроювання матеріалу.
4
Проведіть промальовування лекал даху за допомогою отриманих розмірів. Після цієї процедури у вас буде точна кількість потрібних листів металочерепиці, а також їх форма.
Зверніть увагу
Якщо в наявності є поки тільки проект даху і вдома, краще поки не проводити розрахунок і замовлення матеріалу, а почекати, поки не будуть отримані реальні розміри з натури, оскільки вони можуть значно відрізнятися від креслярських.
Корисна порада
Не забудьте при отриманих розмірах даху відразу розрахувати і водостік, оскільки без нього не може обійтися жодне будова.