Як розрахувати ризик.

Розрахунок рівня ризику в бізнесі - це дуже непроста справа, саме на цих іноді інтуїтивних розрахунках в багатьох ситуаціях будується приголомшливий успіх або повний провал підприємства. Для зменшення ймовірностей помилки є схема прораховування ступеня ризику в справах. І, на думку деяких фахівців, можна навчитися з'ясовувати його прийнятний рівень.
Вам знадобиться
  • Інформація про фінансовий стан підприємства, конкурентів, сфери діяльності фірми та економіки в цілому для розрахунків традиційних страхових ризиків, товарних, фінансових, екологічних, юридичних і т.д.
Інструкція
1
Визначте цілі, яких ви хочете добитися в ризикованій ситуації - як основні, так і другорядні. Вони повинні бути реальними і цілком досяжними. Навіть на цьому етапі можна попередньо оцінити приблизну ступінь ризику .
2
Оцініть значимість отриманих вами результатів в разі будь-якого результату - від самого хорошого до самого поганого. При цьому не варто серйозно зациклюватися на ризикованості другорядних цілей.
3
Постарайтеся визначити можливість свого впливу на вищестоящих співробітників. Підвищення свого особистого статусу можна домогтися, висловлюючи свою думку в питаннях, в яких ви добре розбираєтеся.
4
Вивчіть можливість компромісу при вирішенні своїх спірних і ризикованих питань. Тут же варто оцінити вплив негативних процесів на ваш особистий статус: втрата роботи, довіри чи репутації. Чи варті вони плюсів від можливої вигоди.
5
Найголовніший етап - правильно визначити момент для початку дії або бездіяльності. Важливо пам'ятати, що практично всі значні вчинки в бізнесі завжди добре продумані, а ситуацій, коли необхідно дійсно негайна реакція досить мало.
6
При оцінках ризику того чи іншого рішення потрібно обов'язково продумати свої дії при будь-якому розвитку подій. Ступінь ризику в бізнесі знижує наявність заздалегідь розроблених запасних планів, на які можна буде легко перебудуватися.
Зверніть увагу
Не варто надмірно захоплюватися ризиковими діями, перемога, досягнута посиленою роботою і чітким плануванням, з боку здається випадковою, незаслуженої, що сподвигает інших ризикувати там, де це абсолютно невиправдано.
Корисна порада
Справжні бізнесмени і лідери від природи розуміють, що прорахувати ризики заздалегідь вигідніше, ніж імпульсивно вести справи.
Аудитору важливо не уникнути повністю ризику, так як це є неможливим в принципі, а, попередньо бачачи ризик, дати йому достатньо правильну оцінку. Адже належна оцінка величини можливого аудиторського ризику може дозволити забезпечити проведення необхідних процедур в такому обсязі, результат яких дозволять винести фахівцеві судження, найбільш повно і об'єктивно відображає стан справ на підприємстві.
Інструкція
1
Аудиторський ризик являє собою ймовірність того, що фінансова або бухгалтерська звітність суб'єкта може містити в собі істотні невиявлені викривлення після підтвердження її визнання, або достовірності того, що вона містить будь-які суттєві викривлення, коли насправді цих спотворень в бухгалтерської звітності зовсім немає.
2
В аудиторський ризик входять: внутрішньогосподарський ризик, ризик невиявлення та ризик засобів контролю.
3
Внутрішньогосподарський ризик є ймовірністю того, що всі дані балансового рахунку або господарські окремі операції не відповідають дійсності, тому як містять недостовірну інформацію, що спотворює бухгалтерську звітність, а також статті бухгалтерського балансу.
4
Ризик засобів контролю є ймовірністю того, що системою внутрішнього контролю не була виявлена або не попереджаючи в необхідний час недостовірна інформація.
5
Ризик невиявлення є ймовірністю того, що використовувані аудиторські процедури аудитором в ході перевірки не зможуть дозволити виявити реально існуючі порушення, які мають істотний характер в сукупності або окремо.
6
Таким чином, розмір аудиторського ризику розраховується за наступною формулою: внутрішньогосподарський ризик помножити на ризик засобів контролю і помножити на ризик невиявлення.
7
Оцінка величини ризику засобів контролю може бути заснована на проведенні тестування. В цілому, надійність системи контролю всередині фірми повинна бути вище, ніж сам внутрішньогосподарський ризик, тому як система контролю направлена тільки на виявлення недоліків, які є в системі обліку.
8
При цьому величина ризику невиявлення, як правило, залежить від оцінок ризику засобів контролю та внутрішньогосподарського ризику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=owFenvJs3ic