Як розрахувати сходи. Як расчтать радіус пристенной сходів.

Перш ніж починати будівництво сходів в квартирі чи будинку, слід ретельно розрахувати параметри сходів по технічним нормам. Адже саме від дотримання правильності розрахунку елементів сходів буде залежати, наскільки міцною, а головне - зручною і безпечною для мешканців будинку вона буде.
Вам знадобиться
  • Модель сходи, її заміри, спеціальне ПЗ для розрахунків.
Інструкція
1
Проведіть виміри простору, де буде розташовуватися майбутня сходи. Визначте ширину проступи (відстань між передніми крайками щаблі) і висоту подступенка (відстань між верхніми площинами щаблі). Оптимальний розмір ступні - коли сума ширини проступи і подвоєною висоти подступенка дорівнювали 60-65 см.
2
Застосуйте в розрахунках формулу зручностей (ширина проступи - висота подступенка = 12 см.) І формулу безпеки (ширина проступи + висота подступенка = 46 см.)
3
Врахуйте в розрахунках основні правила проектування сходів: - ширина щабля не повинна бути менше 1 м.; - Все марші (блоки ступенів до повороту, вигину або площадки) з кількістю ступенів більше трьох, повинні бути обладнані поручнями; - якщо в будинку є діти, то відстань між стійками перил не повинно перевищувати 10 см., а відстань між ступенями - 12 см.; - сходи повинні витримувати навантаження не менше 200 кг, а перила - 100 кг; - висота всіх щаблів повинна бути однаковою; - відстань між стіною і маршем не повинно бути більше 5 см.; - радіус кривизни вигнутих сходів в середній лінії не повинен бути менше 30 см.; - рівень останнього ступеня збігається з рівнем підлоги.
Зверніть увагу
Важливо врахувати, що для зручності та безпеки підходи до сходів не повинні бути менше 1 м в ширину і в будь-який час доби повинні добре висвітлюватися.
Корисна порада
Стандартні розміри щаблів зазвичай складають 15 см на 30 см. Завдяки таким розмірам утворюється оптимальний ухил маршу 1 до 2.