Як мити собаку.

Власники собак знають, що час від часу тварина потребує купанні. В середньому рекомендується купати собаку не рідше одного разу на один або два місяці. Крім того, бажано після кожної прогулянки мити або хоча б протирати лапи вихованця. Вода для миття лап повинна бути теплою, але не гарячою, а після того, як лапи вимиті, їх необхідно ретельно осушити рушником ил м'якою тканиною.
  1. Найскладніше мити собаку з довгою шерстю. Якщо у довгошерстою собаки є ковтуни, їх необхідно розплутати або вистригти ще до купання. Сьогодні в зоомагазинах продаються спеціальні засоби проти колтунов, які наносяться на шерсть собаки і дозволяють легко розплутати навіть найскладніші на вигляд ковтуни.
  2. Найзручніше мити собаку у великій ємності для води - наприклад, у ванній або кориті. Під час купання зануреними в воду повинні бути тільки кінцівки собаки. Вода для купання не повинна бути дуже холодною або гарячою - краще вибрати комфортну температуру води, всього на кілька градусів перевищує температуру тіла собаки. На дно ванни слід покласти ганчірку або гумовий килимок, щоб тварина не послизнувся і не впало.
  3. Перед купанням вуха собаки слід заткнути ватяними тампонами з масляним просоченням. Щоб не завдати шкоди тварині під час купання, застосовуйте тільки спеціальний зоошампунь: він повинен відповідати типу вовни вашої собаки. Маленьких цуценят і дуже старих собак миють спеціальними лосьйонами, а собак, які бояться води, миють сухими шампунями.
  4. Не слід застосовувати протипаразитарні шампуні для купання собак, не заражених блохами і іншими паразитами. Інсектицидні засоби, які входять до складу шампуню, при частому застосуванні можуть викликати роздратування шкіри. Для собак деяких порід рекомендується нанесення після купання бальзаму-кондиціонера.
  5. Ретельно вимиту собаку необхідно просушити - феном або рушником. Пам'ятайте, що купання собак найкраще робити ввечері, після того, як собака повернулася з вечірньої прогулянки. Якщо ви плануєте купати собаку днем, врахуйте, що вивести її на прогулянку можна буде не раніше, ніж через три-чотири години після закінчення водних процедур. Не рекомендується занадто часто купати собак таких порід як тер'єри, лайки, шнауцери і шпиці. Занадто часте купання негативно позначається на структурі вовни собаки. Якщо купання все ж не уникнути, постарайтеся вибрати шампунь, розроблений безпосередньо для такого типу вовни, як у собаки даної породи.