Як почистити фільтр.

Чистка фільтра кондиціонера дуже важлива, так як крім функції охолодження він ще має функцію очищення повітря. Якщо фільтри забиті пилом, через це, окрім зменшення потужності самого кондиціонера, значно зменшується повітрообмін. Крім того, повітря, який постійно проходить через забруднені фільтри, змішується з пилом, тим самим забруднюючи повітря, яким дихаємо.
Інструкція
1
Перед чищенням вимкніть кондиціонер від мережі.
2
Зніміть передню кришку, потягнувши на себе обома руками.
3
Підніміть кришку вгору і витягніть фільтр.
4
Пропилососьте основну частину пилу, а потім ретельно промийте його під проточною водою, використовуючи чистячий средство.Делайте це дуже акуратно, щоб не порвати.
5
Дайте добре висохнути.
6
Вставте фільтр назад.
7
Протріть кондиціонер вологою серветкою із зовнішнього боку.
Зверніть увагу
Чистку фільтра проводите в міру необхідності. Його забрудненість в першу чергу залежить від приміщення, в якому знаходитися кондиціонер. Головне - пам'ятайте, що чим частіше ви будете це робити, тим менше завдасте шкоди своєму здоров'ю і тим більше збільшите термін експлуатації фільтру кондиціонера. Оптимальна періодичність чищення фільтра повинна бути не менше двох разів на місяць.
Корисна порада
Крім самостійного чищення фільтрів необхідно 2 рази на рік проводити технічне обслуговування кондиціонера.
Любителі поспостерігати за життям рибок у власному акваріумі повинні знати, що регулярне очищення води також необхідна акваріумним мешканцям, як і своєчасна годівля. Перероблені речовини, відходи життєдіяльності, залишки корму - все це є причиною засмічення акваріума, цвітіння води і погіршення умов середовища проживання рибок.
Інструкція
1
З якою регулярністю слід чистити фільтр, однозначно сказати складно. Багато в чому це залежить від того, яким є літраж вашого «водойми» і скільки мешканців живе в ньому. Чим більше живності в акваріумі, тим частіше доведеться займатися чищенням фільтра. В середньому, це потрібно робити не рідше одного разу на 7-10 днів. При цьому чищенні підлягає тільки головка фільтра (фільтруючий наповнювач). Розбирати його повністю не рекомендується.
2
Процес очищення фільтра проводите швидко і в щадному режимі. Обов'язково для промивки його використовуйте воду з акваріума. Фільтруючий матеріал цінний саме тим, що його заселяють колонії бактерій, які беруть безпосередню участь в биофильтрации. Тому завдання, з одного боку, полягає в очищенні фільтра від забруднення, а з іншого - в мінімальному впливі на бактерії, які знаходяться там же.
3
Отсоедините фільтр від мережі, вийміть з акваріума і злегка промийте його теплою водою, використовуючи м'яку губку. Звільніть від бруду, слизу і корми витягнутий ротор, а потім дуже акуратно за допомогою зубної щітки приведіть в порядок сопло фільтра.
4
Якщо фільтр у вас хімічний, не забувайте оновлювати фільтруючі матеріали: вапняний щебінь, вугілля, торф. Якщо помітите, що вода стала повільніше текти крізь фільтр, ретельно прополощіть щебінь водою, очистивши його від мулу.
5
Біологічні фільтри очищайте дуже бережно і не поспішайте часто міняти матеріали для фільтрації. Один сеанс очищення не зажадає заміни всього матеріалу, а лише третьою його частини. Так ви збережете в цілісності необхідних для фільтра бактерій. Якщо фільтр донний, то його фільтруючий шар краще взагалі не чіпати. Великий акваріум правильніше оснащувати відразу декількома біологічними фільтрами і по черзі їх чистити.
6
Існують фільтри багатосекційні, які суміщають в собі три види очистки: механічну, біологічну та хімічну. Таким фільтрам слід приділяти особливу увагу. Наприклад, щотижня промивайте водою затримуючу тверді частинки губку. Торф'яної мішечок, окислюючий воду, міняйте раз в пару-трійку тижнів.