Як зробити гідроізоляцію електронних годинників.

Електронний годинник потребують захисту від попадання на них вологи. Існують методи захисту механізмів від проникнення води (гідроізоляція). Для годин ізоляцією механізмів є корпус. На сьогоднішній день багато конструкцій корпусів годин , призначені захищати механізми від пошкоджень при зануренні у воду.
Вам знадобиться
  • Кусачки, універсальний набір інструментів, бджолиний віск і вазелін.
Інструкція
1
Відкрийте кришку годин тільки за допомогою спеціальних кусачок, не можна використовувати ножиці, тому що можна пошкодити корпус. Деякі кришки відкриваються під легким тиском (натисканням) на неї.
2
Промажьте краю кришки вазеліном і бджолиним воском, щоб виключити потрапляння вологи між склом і металевим кільцем, притискаються скло. Пропорції вазеліну і бджолиного воску повинні складати 2: 1.
3
Перевірте заводську головку, щоб тертя між прокладкою не було утруднене, оскільки це уповільнює заведення пружини. Закрийте кришку годин щільно.
4
Перевірте, наскільки міцно закрита кришка. Навіть якщо вона зафіксувалася, слід перевірити, чи правильно вона встала на місце.
Зверніть увагу
Захищені від води годинник можна купити і в магазині. Захисні механізми в годинах, в тому числі небитке скло, захищають від короткочасного або випадкового попадання води, а не при спеціальному зануренні годин воду. Поетом будьте уважні до використовуваних в описі термінам - водонепроникні або вологозахищені годинник ви купуєте.
Корисна порада
Випробувати корпус на герметичність можна двома способами: під тиском при зануренні у воду і під вакуумом. Занурення в воду проводиться як на дрібній глибині (1м), так і в глибокій воді (10м). Найчастіше випробування проводяться на глибині 3м. Якщо тут корпус випробування проходить, то в дрібній воді його можна не проводити.
Незважаючи на те, що електронні годинник сьогодні - не дефіцит, деякі домашні майстри і сьогодні продовжують будувати свої власні. Зрозуміло, вони виготовляють годинник таких конструкцій, які в магазинах не зустрічаються.
Вам знадобиться
  • Деталі для зборки годин
  • Плата або матеріали та інструмент для її виготовлення
  • Паяльник, припій і нейтральний флюс
  • Корпус небудь матеріали і інструмент для його виготовлення
  • Викрутка, кусачки, пасатижі
  • Программатор, сумісний з ATMEGA8515
  • Комп'ютер, перетворювач USB - RS-232
  • Джерело живлення
Інструкція
1
Існує багато конструкцій електронних годинників, спеціально призначених для виготовлення домашніми майстрами. Однією з цікавих розробок у цій галузі є Sputnix. Документація на ці годинник поширюється за принципом Open Hardware, а прошивка - за принципом Open Source, однак, обрана автором ліцензія забороняє продавати виготовлені годинник . При цьому, сам автор торгівлею наборами для зборки годин не займається, але приймає добровільні пожертвування будь-якого обсягу.
2
Зайдіть на сайті в розділ BOM (Bill Of Materials) і скачайте список деталей для виготовлення годинника. Самостійно вирішіть, які з них можна замінити на аналоги. Можливо, багато хто з цих деталей у вас вже є, в цьому випадку, ваші витрати помітно скоротяться. Інші компоненти придбайте.
3
Виберіть, чи будете ви монтувати годинник на друкованій платі або навісним монтажем. Якщо вибрати перший, плату можна виготовити тим способом, який є найбільш зручним для вас, або замовити в спеціалізованій фірмі - всі необхідні для цього файли маються на сайті. Все залежить від ваших можливостей і переваг.
4
Змонтуйте всі деталі, крім мікроконтролера. Останній встановіть в програматор і запишіть в нього завантажувач і прошивку. Впаяти мікроконтролер в плату. Надалі, завдяки наявності завантажувача, ви зможете оновлювати прошивку без його випайки, через порт, вбудований в годинник . Программатор вам при цьому також не знадобиться.
5
Ретельно перевірте монтаж. Купіть або зберіть джерело живлення для годинника. Увімкніть годинник - вони повинні заробити. Обережно, щоб не торкнутися високовольтних ланцюгів на платі, кнопками встановіть поточний час.
6
Оскільки годинник містять високовольтні ланцюги, корпус обов'язковий. Яким він буде, залежить від ваших можливостей. Можна купити готовий корпус, можна виготовити його самостійно кращим для вас способом і з переважних для вас матеріалів, можна замовити його, як і плату, в спеціалізованій фірмі. У всіх випадках, він повинен мати прозору вставку або отвори для індикаторів. Готовий корпус для цього, можливо, доведеться доопрацювати.
7
Завершивши роботу над годинником, встановіть їх в такому місці кімнати, щоб вам і вашим близьким було зручно на них дивитися.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся високовольтних ланцюгів на платі.