Як побудувати вулик.

Мед люблять усі, або майже все. Володіння власною пасікою дає гарантію ексклюзивного, натурального меду і смачніше і корисніше того, який продається. Що для цього потрібно? Звичайно ж, самі бджоли, будиночок в якому вони будуть жити і мінімальний набір пчеловодних інструментів. Якщо ви маєте хоча б мінімальний столярний досвід, то вулик можна зробити своїми руками. Зробимо вулик Шарля Дадана з двома магазинами наставкой, який вміщує в себе 12 рамок розміром 435 * 300мм і 24 магазинних рамки на 435 * 145 мм, які ставляться зверху.
Вам знадобиться
  • просушені смолистая деревина, столярний інструмент, вимірювальний інструмент, деревне клей
Інструкція
1
Для початку необхідно ознайомитися з загальноприйнятими стандартами вуликів: 1. Внутрішні розміри 450 * 4502. Відстань між внутрішньою стінкою і рамкою має бути близько 8 мм 3. Відстань між рамками 12-13мм4. Ширина рамки 25мм5. Відстань між дном і нижнім бруском рамки 15-20мм6. Відстань між верхнім бруском рамки і нижнім бруском стоїть зверху магазину 10мм
2
Для виготовлення вулика візьміть будь-яку просушену смолистую деревину, найкраще підходять дошки товщиною 40мм. Обробіть дошки на рейсмус, що б вони мали однакову товщину по всій довжині. Після обробки товщина повинна скласти 35мм.Стенкі і дно вулика збираються на деревне клей з шпунтованої дошки, для більшої щільності можна затиснути в струбцині.
3
Далі розраховуємо довжину заготовок, виходячи зі стандартних внутрішніх розмірів вулика 450 * 4501. Довжина передньої і задньої стінки розраховуємо за формулою 35 + 35 + 450, де 35 це наша товщина доскі.2. Бічні дошки кріпляться в чверть обраної задньої і передньої стінки. Припустимо, глибина чверті складе 20мм. Довжина бокової дошки розрахується за формулою 20 + 20 + 4503. Дно так само встановлюється в чверть, обрану в бічних і задніх стінках вулика. З боку передньої стінки дно виходить за межі вулика на 3-5см4. На передній стінці зробіть два льотка. Один повинен бути висотою 10мм і довжиною не менше 250мм, другий може бути круглим або шелковідним і розташовуватися в 70 мм від верхнього края.5. На вулик зробіть дві магазинні наставки, під рамку висотою 435 * 145 мм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mB1fswMXxKs
Зверніть увагу
Виконання цих розмірів обов'язково, якщо їх не дотримуватися, то всі щілини більше 10 мм бджоли забудовують воском, щілини ж менш 5мм зашпаровують прополісом. Що ускладнить подальшу роботу з вуликом.