Як мити хом'яків. Чи можна купати хом'яків.

  •  Питання «чи можна купати хом'яків?» Часто турбує власників цих милих і кумедних гризунів. Слід зазначити, що мити хом'яків в прямому сенсі цього слова не рекомендується. По суті, хом'яки досить охайні й акуратні тварини, тому вони здатні підтримувати свою шерсть у відмінному стані самостійно. Щодня хом'яки вмиваються і чистять шерсть.
  •  Регулярне миття хом'якам не потрібно - навіть старе і велика тварина, яка вже не в змозі повноцінно стежити за собою, замість купання достатньо почистити вологою серветкою. Але іноді на шерсті хом'яка можуть скупчуватися забруднення, які тварина не в силах очистити самостійно. В цьому випадку без купання не обійтися.
  •  1. Сильне забруднення вовни або наявність паразитів - поважна причина для того щоб викуповувати хом'яка. Але при цьому необхідно знати, як правильно мити хом'яків, інакше великий ризик завдати шкоди здоров'ю тварини. Перш за все слід набрати в ємність для купання теплу, але ні в якому разі не гарячу воду. Правильний вибір шампуню також має важливе значення. Якщо ви виявили в шерсті хом'яка будь-яких паразитів, скористайтеся спеціальним антипаразитарним шампунем, але під час купання уважно стежте за тим, щоб піна не потрапляла хом'яку у вуха або очі.
  •  2. Звичайний шампунь для хом'яків також сильно піниться, тому намилюйте тварина з усією можливою обережністю. Очі звірка надзвичайно уразливі. Змивати шампунь слід дуже ретельно, великою кількістю теплої води. Добре сполоснувши шерстку хом'яка помірно теплою водою, відразу ж сполосніть її ще й водою кімнатної температури. Після цього можна приступати до сушіння.
  •  3. Пам'ятайте, що такі тварини, як хом'яки, надзвичайно схильні простуджуватися. Щоб уберегти тварину від респіраторних захворювань, відразу ж після купання просушіть його шерсть. Це можна зробити за допомогою фена або м'якого рушники. Хом'як з мокрою шерсткою дуже вразливий для протягів, тому продовжуйте сушку доти, поки не переконаєтеся, що звірятко не мерзне.
  •  4. Зазвичай хом'яки досить спокійно ставляться до купання і не бояться водних процедур. Більш того, деякі хом'яки небайдужі до купання. Тому, якщо ви хочете побалувати вашого хом'яка, спробуйте поставити в його клітку неглибоку ванночку з водою - але не залишайте тварину без нагляду
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UneJ3x-z2sA
Хом'ячки в більшості випадків щиро ненавидять воду. Крім того, мити їх часто можна. Проте, якщо шерстка вашого вихованця стала надто брудною, без водних процедур не обійтися.
Інструкція
1
Візьміть спеціальний шампунь для кішок або кроликів. Мити хом'ячків гелем для душу або милом категорично заборонено - такі кошти чинять негативний вплив на шерсть і шкіру. В крайньому випадку можна використовувати дитячий шампунь.
2
Поставте свого вихованця на рівну поверхню і акуратно облийте з ковша так, щоб вода не потрапила в вуха, ніс або в очі. Візьміть трохи шампуню і ретельно, але обережно промийте шерстку гризуна. Зверніть увагу: мити хом'яка можна тільки руками, не використовуючи для цього ніяких щіток, губок, мочалок і інших пристосувань.
3
Чи не випускайте хом'ячка з рук і постійно ласкаво розмовляйте з ним. Говоріть що завгодно, головне, щоб інтонації були ласкавими і заспокійливими. Якщо вам важко мити хом'ячка, не випускаючи його при цьому з рук ні на хвилину, то попросіть когось допомогти вам.
4
Промивши шерсть гризуна, обполосніть її теплою водою. Змивати шампунь потрібно дуже ретельно: якщо він залишиться на шкірі, то у хом'ячка може початися сильний свербіж. Промивайте шерсть свого вихованця до тих пір, поки не переконаєтеся, що шампуню на шкірі гризуна не залишилося. А після цього промийте вихованця ще пару раз - про всяк випадок.
5
Обережно витріть хом'ячка, а потім загорніть його в м'який рушник. Виносячи тварина з ванної кімнати, простежте за тим, щоб в будинку не було протягів. Якщо після купання хом'ячок виявиться в холодній кімнаті, то він може застудитися.
6
Спробуйте висушити тварина за допомогою фена. Будьте обережні: далеко не всім гризунам подобаються такі гучні прилади. Якщо ваш вихованець реагує на фен нормально, то висушити його буде легко. Якщо ні - дозвольте хом'яку висохнути природним шляхом.
7
Не залишайте свого вихованця після купання одного хоча б протягом 10-15 хвилин. Тримайте хом'ячка в руках, загорнувши в рушник, ласкаво розмовляйте з ним. Відпускайте свого улюбленця тільки тоді, коли переконаєтеся, що він остаточно зігрівся і заспокоївся.