Як писати лівою рукою.

Чи потрібно правше вміти писати лівою рукою? У деяких ситуаціях це буває необхідно. Наприклад, якщо права рука надовго вийшла з ладу, а вам все одно необхідно писати. Крім того, людина може просто втомитися писати весь час однією і тією ж рукою.
Інструкція
1
Прийміть правильну позу. Ручка повинна вільно лежати на правій стороні середнього пальця лівою руки. Вказівний палець притримує ручку зверху, а великий - зліва.
2
Для початку спробуйте лівою рукою помалювати. Краще для цього взяти листок в клітку. Намалюйте кілька квадратиків і прямокутників. Спробуйте намалювати будь-яку картину. Це потрібно для того, щоб рука і мозок трохи освоїлися в незвичній для них ситуації.
3
Вирішіть, з яким нахилом ви будете писати. Якщо ви хочете хоча б почасти зберегти свій почерк, лист повинен лежати з нахилом вправо, як і при листі правої рукою. Для правші це звичніше. Можна нахилити лист і вліво. Писати при цьому вчитеся так само, як ви зазвичай робите це правою рукою, але з нахилом в іншу сторону.
4
Намітьте елементи букв. Зробіть це точно так само, як в робочому зошиті початківця школяра - напишіть кілька елементів правої рукою в лівому кінці рядка, потім візьміть ручку в ліву руку спробуйте їх повторити. Не обов'язково писати всі елементи, які пишуть першокласники. Вам потрібно просто звикнути до нової ситуації. Як тільки ви почнете писати елементи букв більш-менш вільно - починайте писати букви, слова і фрази.
5
На наступному занятті спробуйте переписати лівою рукою який-небудь уривок з літературного твору або що-небудь своє. Робіть це регулярно.
Зверніть увагу
Врахуйте, що положення лівої руки при листі відрізняється від положення правої. Слідкуйте, щоб рука була вільна, а також за тим, щоб ручка знаходилася на одній лінії з рукою. Лівою рукою дуже легко перейти на дзеркальне письмо. Необхідно строго контролювати кожен елемент письма.
Корисна порада
Ручка повинна бути такою ж, як у будь-якого першокласника. Візьміть найпростішу стандартну ручку. Починайте писати з найпростіших елементів. Ви вчитеся писати заново, тому методика мало чим відрізняється від тієї, за якою навчають писати дітей. Але оскільки ви писати вже вмієте - навчання піде значно швидше. Спочатку пишіть за столом, в зручній для письма позі. Це на перших порах необхідно, навіть якщо ви звикли писати, сидячи на сходинках або в електричці. Не турбуйтеся, якщо темп письма здасться вам занадто повільним. Це номально. Навіть ті люди, для яких ліва рука є провідною, спочатку пишуть повільніше правшів.
Писати двома руками одночасно, причому неоднакові речі - вміння не тільки дозволяє здивувати ваших знайомих, але це ще й навик, розвиваючий півкулі мозку. Запасіться терпінням - відразу не вийде.

Почніть з того, що обома руками вам потрібно навчитися малювати геометричні фігури: кола, квадрати, трикутники. Поки вони не вийдуть однаковими як від правої руки, так і від лівої, не переходьте до наступної вправи.

Далі навчитеся робити те ж саме з буквами. Тут часу може знадобитися ще більше, ніж з фігурами, оскільки літери зовні складніше. Після букв почніть писати слова.

Якщо ваші руки вже досить натреновані попередніми заняттями, переходите до штурму власного мозку. Малюйте одночасно різні фігури і букви.

Якщо з ними стало все виходити, переходите до слів, фразам, пропозиціям. Найскладніше в цій справі - думати про дві речі одночасно, а не володіти в даний момент руками. Зате ваш мозок почне працювати, як годинник.