Як поміняти кодування. поміняти кодування у великого файлу.

Якщо отримане по електронній пошті лист або відкрита інтернет-сторінка відображаються у вигляді незрозумілих знаків і символів, швидше за все, справа в кодуванні. Змінити кодування можна в будь-якому браузері. Подивимося, як це робиться.
Інструкція
1
Якщо ви користуєтеся браузером Internet Explorer, клацніть у вільній області сторінки правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть «Кодування». У новому меню будуть запропоновані варіанти. Клацніть на потрібній вам кодуванні, щоб встановити її для відображення сторінки.
2
Якщо у вас Mozilla Firefox, клацніть в меню Firefox і виберіть спочатку пункт «Веб-розробка», а потім «Кодування». Виберіть із запропонованих кодувань, щоб змінити вигляд сторінки.
3
У браузері Opera для вибору і установки кодування потрібно натиснути кнопку «Меню», потім відкрити пункт «Сторінка» і вибрати розділ «Кодування».
4
Щоб змінити кодування в Google Chrome, клацніть на значку гайкового ключа в правому верхньому куті вікна браузера і виберіть спочатку «Інструменти», а потім «Кодування».
Зверніть увагу
Для правильного відображення тексту російською мовою, зазвичай, досить спробувати одну з наступних кодувань: Юнікод (UTF-8), Кирилиця (Windows-1251), Кирилиця (KOI8-R), Кирилиця (KOI8-U).