Як мити кролика. Як купати кролика.

Якщо ваш кролик сильно забруднився, вам доведеться вирішувати питання про його купанні. Багато власників кроликів не знають, як правильно вчинити в даному випадку. З одного боку, деякі фахівці стверджують, що купати декоративних кроликів не можна, так як водні процедури наносять шкоду їх здоров'ю. З іншого боку, брудний кролик не завжди здатний очистити свою шерстку самостійно, тому в разі необхідності мити кролика все ж доводиться. Робити це потрібно надзвичайно обережно, і чим рідше, тим краще.
  1. Пам'ятайте, що кролики вельми неоднозначно ставляться до процесу купання. Якщо ви твердо вирішили мити кролика, будьте готові до того, що він буде проявляти агресію, нервувати і злякано фирчала. Справа в тому, що в природі ці тварини ніколи не миються у воді - вони очищають свою шерсть, як кішки. Тому водні процедури для них є серйозним стресом.
  2. Купаючи кролика, постарайтеся не користуватися миючими засобами - вони можуть дуже негативно вплинути на шерсть тварини, наприклад, знебарвити її або зробити більш рідкісною і тьмяною.
  3. Мити кролика потрібно теплою водою, бажано - в ванночці. Для цього слід просто налити воду в ванночку і поставити туди кролика. Душ з розсіювачем використовувати не рекомендується, так як окремі краплі води можуть потрапити тварині в вухо, а це, в свою чергу, призводить до розвитку отиту.
  4. Після того, як кролик вимитий, його необхідно гарненько просушити. Але ні в якому разі не використовуйте для сушки кролика фен - тварина може злякатися дзижчання. Краще просто витерти кролика сухим і теплим рушником, причому витирати необхідно доти, поки звірятко не стане цілком сухим - інакше він може застудитися.
  5. Якщо кролик не надто брудний, можна вимити не всю шерстку, а тільки найзабрудненіші місця. В цьому випадку процес купання суттєво спроститься. Найчастіше в миття потребують лапки кролика. Щоб вимити лапки, досить просто опустити тварина в ванночку з невеликою кількістю теплої води і злегка прополоскати шерсть на його кінцівках. Після цього необхідно висушити лапки кролика рушником або сухою ганчіркою.