Як доглядати за домашніми кроликами. Як доглядати за декоративними кроликами в квартирі.

Домашні кролики в наші дні користуються популярністю, і неспроста - ці маленькі пухнасті звірята подобаються і дорослим, і дітям. Зміст домашніх декоративних кроликів не відрізняється складністю, але для того щоб тварина була здоровою і щасливою, слід дотримуватися кількох простих правил по догляду за ним.
  1. Перш за все слід підібрати клітку підходящого для кролика розміру: довжина клітини повинна бути не менше 60 см, а ширина - не менше 30 см. Пам'ятайте, що чистку клітини потрібно проводити не рідше, ніж 2-3 рази на тиждень. Втім, деякі власники декоративних кроликів воліють навчати тварин ходити в котячий лоток з наповнювачем. Якщо звірята привчені до лотка, доглядати за домашніми кроликами стає набагато простіше: достатньо просто раз на тиждень міняти наповнювач в лотку.
  2. Домашніх кроликів корисно час від часу вигулювати - спеціальні шлейки для вигулу кроликів сьогодні продаються в багатьох зоомагазинах. Привчати кролика до вигулу слід поступово, починаючи з декількох хвилин прогулянки - деякі кролики спочатку ведуть себе вкрай обережно, і тривала прогулянка може їх налякати.
  3. Існують довгошерсті породи домашніх кроликів. Звірята з довгою, густою і пухнастою шерстю потребують регулярного розчісуванні. Але не варто приводити в порядок шерсть кролика за допомогою звичайної гребінця - слід придбати спеціальну щіточку, яка не буде застрягати в шерстці і тим самим доставляти тварині неприємні відчуття.
  4. Якщо ви час від часу випускаєте кролика для прогулянок по квартирі, уважно стежте за тим, щоб в цей час всі потенційно небезпечні для тваринного предмети були заховані або недоступні для нього. Особливо ретельно потрібно прибирати або ховати різні дроти, так як кролики схильні перегризати ліпші їм на шляху тонкі перешкоди. Якщо провід опиниться під напругою, трагедії не минути. Слідкуйте за кроликом під час прогулянок, не дозволяйте йому гризти і з'їдати невідповідні для цього речі.
  5. Навчитися доглядати за домашніми кроликами нескладно, якщо ви будете контролювати його раціон і уважно стежити за самопочуттям тварини. Чим менше соковитих кормів ви будете давати кроликам, тим краще. Особливо слід уникати капусти і буряка - ці овочі часто викликають у домашніх кроликів розлад шлунка. Намагайтеся частіше давати кроликам грубоволокнисті корми - вони сприятливо впливають на стан шлунково-кишкового тракту гризунів.
  6. Багатьом кроликам слід час від часу підрізати кігтики. Але якщо у вас недостатньо досвіду, краще надати виконання цієї процедури фахівцеві.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=O35dqtc9wB0