Як прочистити радіатор.

Без якісної роботи радіатора неможлива якісна робота двигуна. Для того, щоб охолоджуючий агрегат працював справно, за ним необхідно правильно доглядати.
Інструкція
1
Якщо в системі охолодження почалися збої, то необхідно терміново зробити діагностику. Якщо причина в засмічуючи радіаторі, то його необхідно терміново очистити.
2
Перед тим, як почати роботу з радіатором, необхідно дати двигуну охолонути. Всі роботи бажано проводити в захисних рукавичках.
3
Для початку зливаємо з радіатора антифриз. Якщо він чистий - то радіатор в промиванні не потребує, якщо ж рідина каламутна, в ній є домішки піску або іржі, то радіатор необхідно ретельно очистити.
4
Заливаємо в радіатор дистильовану воду і заводимо двигун на 15 хвилин. Глушимо, даємо охолонути двигуну і зливаємо воду. Процедуру повторюємо доти поки вода не стане абсолютно прозорою.
5
Замість води можна використовувати спеціальні засоби для чищення радіаторів, які можна придбати в будь-якому автомобільному магазині.
6
Після промивання спеціальними засобами фахівці радять не менше чотирьох разів промити радіатор дистильованою водою, інакше залишок кошти може надалі привести до виникнення корозії всередині системи.
7
Не забудьте вичистити радіатор і зовні. Для цього його кладуть на бік і продувають сильним напором повітря або води. При застосуванні води необхідно стежити за її напором, так як надмірне тиск може пошкодити стінки радіатора .
8
Після повної промивки заливаємо в радіатор новий антифриз і, не закриваючи горловину радіатора , включаємо двигун в холосту на кілька хвилин. Ця процедура допомагає позбутися зайвої повітря, який накопичився в радіаторі за час промивки. Після чого, слід долити антифриз до покладений позначки і загорнути кришку горловини.
9
Якщо ваш радіатор старий або при очищенні ви зрозуміли, що він занадто забруднений, то фахівці радять купити новий радіатор, адже від його якісної роботи залежить хороша і довге життя двигуна вашого автомобіля!