Як аргументувати.

"Argumenta ponderantur, non numerantur" - "Сила аргументів не в їх числі, а в їх вагомості". Чому ці слова наведені на латині? Тому що основні правила красномовства і аргументації були сформульовані саме в ті далекі античні часи. Якщо розглядати аргументацію поетапно, як якийсь алгоритм, то в ній є певні правила і послідовність. Логічність і доказова база тут мають величезне якісне значення.
Інструкція
1
Перша вимога до грамотної аргументації - це достовірність доводів. Якщо знехтувати істинністю, то підривається основа, фундаментальність міркування. Відповідно, втрачається найголовніший принцип доказовості, сама наявність факту і теми аргументації. Це може бути як навмисна брехня або умисне приховування фактів, так і передбачення подій, чутки і домисли.
2
Наступний крок - сильні аргументи потрібно приводити порізно. Якщо аргументів багато, і вони не несуть сильної переконливості, їх варто зібрати в купу і представити як один вагомий довід. Тут кожен окремий невеликий факт буде доповнюватися іншим. Якщо ж намагатися аргументувати, грунтуючись на дрібницях, один з одним не взаємозалежних, легко отримати принцип «надмірного докази».
3
Третій, але немаловажний крок, - це відношення до опонента. Коли в кишені є сильний і яскравий козир у вигляді докази, не слід починати з нього. Проявіть спочатку емпатію до співрозмовника, а саме - постарайтеся досягти його емоційного стану. Без цього простого кроку успішно аргументувати буде складно. Яскрава, емоційно заряджена мова завжди більш переконлива, ніж безбарвне констатування фактів, навіть якщо вони безперечні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KPvCNE8cuzM
Корисна порада
Пам'ятайте: силу аргументів потрібно оцінювати з точки зору убеждаемого, тобто поставити себе на його место.Нужно передбачити реакцію співрозмовника на ваші аргументи, і вміти грамотно захистити свою позицію.