Як доглядати за йоркширський тер'єр.

Йоркширские тер'єри - миловидні і граціозні собачки, тому завести цуценя йоркшира мріють багато любителів собак. Завдяки своїм компактним розмірам йоркширські тер'єри є ідеальними собаками для утримання в будинку або в квартирі. Зовнішній вигляд представників цієї породи відрізняється високими декоративними якостями, тому власники йоркширських тер'єрів часто приділяють масу уваги догляду за шерсткою своїх улюбленців.

В цілому ж правильно доглядати за йоркширським тер'єром не так вже й складно - ці собачки відрізняються спокійним характером і невибагливістю в їжі.

  1. Якщо у вашому будинку з'явився щеня йоркширського тер'єра, відразу ж визначите йому своє місце. Лежанка цуценя не повинна перебувати в безпосередній близькості від дверей або вікна (щоб тварина не потрапляло під протяг), а також поряд з батареєю центрального опалення. Щоб цуценя почувався комфортніше, можна обладнати для нього спеціальний вольєр.
  2. Незважаючи на те, що в основній своїй масі йоркширські тер'єри не надто вибагливі у виборі їжі, необхідно правильно скласти раціон вашого вихованця. Годувати йоркширського тер'єра можна як готовим професійним кормом, так і натуральною їжею. Але в будь-якому випадку раціон собаки повинен бути збалансованим, тому з нього необхідно категорично виключити будь-які солодощі, солоні продукти, і готові страви з вашого столу. Їжа, яка підходить для людського шлунка, може згубно впливати на травну систему йоркширського тер'єра.
  3. Йоркширские тер'єри відрізняються специфічним вовняним покровом, так як собаки цієї породи не мають підшерстя. Тому для того щоб правильно доглядати за йоркширський тер'єр, необхідно приділяти масу уваги вовни вихованця. В холодну пору року собаку необхідно тепло одягати перед тим, як відправитися з нею на прогулянку. У вашого тер'єра повинен бути теплий комбінезон. Чутливі подушечки лапок йоркширських тер'єрів не пристосовані для прогулянок по гальці або нерівному асфальту, тому взуття в даному випадку теж не буде зайвою.
  4. Догляд за шерстю йоркширського тер'єра полягає в її регулярному митті і розчісуванні. Стрижку тер'єрів необхідно проводити не рідше, ніж раз на кілька місяців (можна і частіше), а шерсть, яка виростає між подушечками і пальцями лап, необхідно раз на два тижні видаляти. Кігті йоркширських тер'єрів підрізають раз на тиждень. Купати здорову та активну собаку слід не рідше, ніж раз на десять днів.