Як пов'язати бере простий спицями. Бере спицями.

Бере - річ настільки універсальна, що підійде і для осені, і для пізньої весни. Поєднуватиметься і з звичайними джинсами, і з коктейльних сукнею. Цей аксесуар на всі випадки життя ви можете пов'язати самі, витративши пару годин часу і 200 грамів пряжі.
Вам знадобиться
  • Пряжа, спиці, голка
Інструкція
1
Для в'язання вам знадобиться 200 г пряжі і два комплекти спиць - №5,5 та №6. Наберіть на спиці №5,5 43 повітряні петлі. Перші вісім рядів берета зв'яжіть подвійний гумкою. Для цього потрібно чергувати по 2-3 лицьові петлі з такою ж кількістю виворітних і в кожному ряду продовжувати в'язку по малюнку, щоб лицьові петлі розташовувалися над лицьовими і виворітні - над виворітними.
2
Перед переходом до дев'ятого ряду візьміть спиці №6. Основне полотно берета набирайте шаховим візерунком. Для цього зв'яжіть три виворітні петлі, потім - три лицьові, потім знову три виворітні і т.д. Повторюйте цей узор на протязі трьох рядів по малюнку. Потім починайте ряд з трьох лицьових, потім в'яжіть три виворітних - і так теж три ряди. Після візерунок знову повторюється. При цьому для створення традиційної форми берета в першому ряду додайте поступово 27 додаткових петель. В'яжіть цей обсяг до 38 ряду.
3
У наступних рядах ширину берета потрібно зменшувати. Для цього в 38 і 42 рядах рівномірно приберіть по 40 петель. В сорок шостому ряду збавте кількість петель на 20 і зв'яжіть «шахматкою» ще 4 ряди.
4
Акуратно витягніть спиці і обріжте робочу нитку, залишивши відрізок довжиною 10 см. Вставте його в циганську голку і всуньте в усі залишені відкриті петлі. Затягніть верхівку берета, протягнете нитку на внутрішню сторону головного убору і закріпіть її вузликом.
5
Готовий бере можна прикрасити брошкою або декоративної ґудзиком.
Бере став класичним головним убором. Простий або ажурний, пов'язаний спицями або гачком, об'ємний і плоский, він неодмінно прикрасить дівчину з будь-яким типом особи, а крім того захистить від холоду.
Вам знадобиться
  • - 300 г пряжі;
  • - спиці № 2,5 і 3;
  • - панчішні або кругові спиці № 2,5 і 3.
Інструкція
1
Наберіть на спиці 80 петель і пров'яжіть 3-5 сантиметрів гумкою 1х1 або 2х2. Для того щоб вона не розтяглася в процесі шкарпетки, в'яжіть гумку дуже щільно.
2
Провязав необхідну величину гумки, зв'яжіть один ряд виворітними петлями з лицьового боку і знову в'яжіть гумкою 1х1 або 2х2. Таким чином, ободок буде подвійним, а, отже, шапочка вийде об'ємніший і тепліше.
3
В останньому ряду гумки рівномірно додайте 45 петель (в результаті вийде 125 петель). Далі в'яжіть фантазійним візерунком. Врахуйте, що кількість петель має бути кратно раппорту малюнка.
4
На висоті двадцяти сантиметрів в'яжіть виворітного гладдю, при цьому в кожному особовому ряду збавте спочатку кожну десяту та одинадцяту петлю, а потім кожну шосту і сьому, потім третю і четверту. І, нарешті, кожні дві петлі пров'яжіть разом. Решта петлі стягніть, нитка закріпіть.
5
Деталь складіть навпіл і виконайте шов вручну або стачайте на швейній машинці.
6
Ще один спосіб, при якому виріб вийде без шва. Для цього вам знадобляться панчішні спиці того ж розміру. Наберіть 80 петель на панчішні спиці. У другому ряду розподіліть їх на чотири (по двадцять петель на кожну спицю), петлі замкніть в коло і в'яжіть вкруговую гумкою на величину три сантиметри.
7
Далі переходите до в'язання основного візерунка, рівномірно додаючи 16 петель (в результаті у вас на спицях повинно вийти 96 петель). Якщо вам не зручно в'язати таке велике полотно на панчішних спицях, то ви можете перейти на кругові.
8
Через двадцять три сантиметри основного візерунка, починайте вив'язувати денце. Для цього в'яжіть лицьовій гладдю, одночасно виконуючи зменшення в кожному парному ряду. У другому колі пров'яжіть дві петлі разом лицьовими, потім дві лицьовими і знову дві лицьові разом, і дві лицьові. Продовжуйте в'язати таким чином до кінця ряду. Робіть такі ж убавкі в четвертому, шостому, восьмому і десятому круговому ряду. Решта петлі туго стягніть за допомогою робочої нитки. Бере готовий.