Як доглядати за равликами. Як доглядати за домашніми равликами.

Якщо ви мрієте про спокійний, тихому і добром домашньому вихованця, вам варто завести равлика. Равлик - ідеальний варіант для тих людей, які мають достатню кількість часу для того щоб вигулювати домашню тварину, займатися доглядом за його шерстю або ламати голову над складанням збалансованого раціону. Крім того, равлик здатна подарувати вам масу позитивних емоцій - при цьому доглядати за равликами вкрай просто.

Для того щоб обзавестися акваріумом-моллюскаріем, заселеним равликами, не потрібно багато грошей і зусиль. Адже равлики їдять практично все, не займають багато місця, не викликають алергії, живуть довго, а хворіють дуже рідко. Більш того, з равликом не потрібно гуляти, це тварина не кусається і не дряпається, а якщо ви плануєте їхати у відпустку або відрядження, равлика безбоязно можна залишити одну на тривалий проміжок часу. Втім, при бажанні її навіть можна взяти з собою.

  1. Будиночок для равлика можна зробити з будь-якого скляного або пластмасового судини, обсяг якого повинен перевищувати п'ять літрів. Не слід розміщувати равлика в тісному посудині. Зверху будиночок для равлика слід закрити кришкою, щоб ваш вихованець не виповзав назовні. У даху необхідно проробити невеликі вентиляційні отвори, які необхідні для вільної циркуляції повітря.
  2. Як грунт для равлики підходить землесмесь з великою кількістю піску, втім, можна використовувати кокосовий субстрат або звичайний мох. Шар ґрунту в будиночку повинен бути таким, щоб равлик в разі необхідності могла повністю закопатися в нього. На дно будиночка - під шар грунту - слід покласти шар керамзиту: цей захід обережності необхідна для того щоб уникнути заболочування грунту.
  3. Щоб равлик вела активний спосіб життя, в моллюскаріі необхідно підтримувати постійний комфортний рівень вологості і температури. Комфортна температура для равликів коливається в межах двадцяти трьох - двадцяти семи градусів. Вологість повітря в моллюскаріі повинна бути стабільно високою, тому стінки посудини, в якому живе равлик, кілька разів на день необхідно обприскувати з пульверизатора. Сухе повітря часто стає причиною того, що равлик втрачає свою активність і впадає в сплячку. Не забудьте поставити в моллюскарій невелику. Плоску мисочку з водою, в якій равлик буде купатися і пити. Воду в мисочці слід міняти в міру забруднення.
  4. Якщо ви хочете навчитися правильно доглядати за равликами, спробуйте самостійно скласти раціон молюска. Равлики їдять фрукти, каші, овочі, деякі зелені рослини, риб'ячий корм і яєчний білок. Щоб раковина равлики швидко росла і залишалася міцною, їй необхідна мінеральна підгодівля - крейда, подрібнена яєчна шкаралупа, таблетки гліцерофосфату кальцію.