Як бути продавцем-консультантом.

Заробіток продавця-консультанта безпосередньо залежить від того, наскільки він активний і цілеспрямований в роботі. Щоб досягти успіху в цій справі необхідно дотримуватися кількох обов'язкових правил.
Вам знадобиться
  • Виключно особисті якості: доброзичливість, чарівність, почуття такту, уміння слухати, ненав'язливість, компетентність у сфері послуг/товарів, які ви продаєте.
Інструкція
1
Досконально вивчіть товар, який вам належить продавати. Країна-виробник, фірма (її місце на ринку, історія), матеріали, використовувані у виробництві товару, його експлуатація, терміни придатності - ви повинні вміти відповісти на будь-яке питання покупця про товар.
2
Говоріть правду. Якщо ви знаєте, що товар в чомусь недосконалий не затайте це від покупця - так ви уникнете багатьох неприємних ситуацій. І потім, коли ви чесно говорите про недоліки дешевих товарів у вас з'являється шанс запропонувати покупцеві брендові (а значить і більш дорогі) речі, а це вигідно в першу чергу і для вас. Крім того, будь-який покупець швидше оцінить чітку компетентну оцінку товару, ніж ваше очевидне бажання розвести його на будь-яку покупку.
3
Завжди пропонуйте до будь-якій покупці супутні товари. Наприклад, якщо ви продаєте чоловічий одяг, до придбаного костюму запропонуєте взуття або сорочку чи краватку. Таким чином ви підніміть свої продажі, збільшите прибуток магазину і найголовніше - поможете покупцеві точніше виявити його потреби і піти додому з усім необхідним.
Зверніть увагу
Ніколи не накидайтеся з пропозицією допомогти з вибором в перші 30 секунд, після того як він увійшов в магазин. Дайте людині озирнутися. Краще займіться справою - поправляйте товар, цінники, оформляйте вітрини - люди самі звернуться до вас, коли їм потрібно консультація. Відомо, що найчастіше покупці звертаються саме до зайнятим продавцям.
Корисна порада
Завжди вітайтеся з покупцем. Будьте доброзичливі, ненав'язливі, налаштуйтеся не продати, а дійсно допомогти вибрати підходящий товар.
При достатку товарів і жорсткої конкуренції продавці-консультанти отримують маленький оклад, плюс відсотки від обороту. Щоб мати хороший дохід, недостатньо пасивно реагувати на прохання покупців. Усередині компанії мудрий продавець-консультант діє, немов незалежний підприємець.
Інструкція
1
Досконально вивчіть товар. Хороший консультант здатний сприймати товар у вигляді таблиць, графіків, схем, малюнків і презентацій. Причому ці наочні посібники він створює сам і тримає у себе в голові. Щоб мислити об'ємно, треба дослідити товар краще за всіх в компанії. Ви повинні знати все - від створення товару, до його експлуатації. Як розвіднику, вам повинні бути відомі особливості, нюанси і різновиду товару/послуги.
2
Створіть ауру фахівця. Клієнти, які приходять в магазин, реагують певним чином на зовнішній вигляд консультанта. Якщо в магазині продаються складні технічні елементи, а консультант виглядає як «ботанік», довіри до нього не буде. Штучно створіть навколо себе ауру фахівця. Продумайте до деталей зовнішній вигляд, взуття, сумку, аксесуари. Все має бути підлаштовано під продаваний товар. Кинувши на вас погляд, покупець відразу повинен визначити, що ви - фахівець, з яким можна проконсультуватися. Такий ефект може бути досягнутий за допомогою перерахованих деталей і бейджа з відповідними написами.
3
Навчіться виявляти потреби. В цьому допоможе будь-яка техніка грамотних питань. Прочитайте відповідну літературу і протестуйте на практиці поради з виявлення потреб клієнтів. Ви повинні бачити потреби покупців як на долоні. Не чекайте, що вони самі розкажуть про проблеми. Спеціаліст тим і відрізняється від дилетанта, що здатний кількома питаннями прояснити обстановку.
4
Прокладіть «місток» між потребами покупця і властивостями товару. Ви повинні розповісти про товар мовою конкретної людини. У вашій голові повинна з'явитися схема переходу від проблем покупця до вирішення за допомогою товару/послуги, якими володієте. Продумайте цей момент швидко, але детально. Поки «місток" не намалювався, ні про який продаж не може бути мови.
5
Презентуйте покупцеві вирішення його проблеми. Те, що стало очевидним на 4-му кроці, необхідно піднести клієнтові. Немає необхідності розповідати про всі властивості товару. Безумовно, ви знаєте про продукт багато. Але знання не здивуватися покупця і не змусять його викласти гроші за товар. Клієнта цікавить тільки рішення конкретної проблеми. Розкажіть про товар все, що допоможе цю проблему вирішити. Решта властивості і характеристики товару залиште при собі, для інших клієнтів. Ваше завдання - викласти потрібну порцію інформації, що не перегодувати клієнта. Інакше він заплутається і піде шукати іншого консультанта.