Як доглядати за вівчаркою. Як доглядати за цуценям німецької вівчарки.

Вівчарки - це великі і витривалі собаки, які потребують частих прогулянках і серйозних фізичних навантаженнях. Практично всі вівчарки є собаками з довгим періодом розвитку - вважається, що повністю дорослої вівчарка стає тільки в три роки. Незважаючи на те, що цуценя вівчарки росте дуже швидко і на вигляд здається надзвичайно витривалою собакою, він вимагає акуратного і дуже дбайливого поводження.

Доглядати за вівчаркою непросто, але якщо ви будете дотримуватися основних правил змісту цієї сильною і красивою собаки, результатом стане висока активність і хороше здоров'я вашого вихованця.

  1. Вівчарки вимагає особливої уваги: намагайтеся з самого раннього віку годувати собаку за розкладом, не даючи при цьому цуценяті переїдати. Регулярне переїдання рано чи пізно призводить до проблем з вагою. Цуценя вівчарки не можна часто і багато гладити по голові і вухам: вушні хрящики собаки погано сприймають навантаження, і в результаті вуха можуть так і не прийняти правильного положення. Намагайтеся частіше грати з собакою, але під час гри уникайте різких рухів, особливо, якщо ви хочете відібрати у тварини іграшку: можна порушити прикус.
  2. Вівчарки - службові собаки, тому їм просто життєво необхідна грамотна дресирування. Дресирувати цуценя вівчарки необхідно з того моменту, як він з'явився у вас в будинку. Починати слід з елементарних команд («Фу!», «Місце», «До мене»). Цуценята в ранньому віці легко піддаються дресируванню і схоплюють команди практично на льоту. Після того, як собаці виповниться три-чотири місяці, можна підключити до дресирування професійного кінолога.
  3. Оскільки доросла собака витрачає багато енергії, необхідно скласти збалансований раціон і дотримуватися його якомога більш точно. Завданням власника вівчарки є забезпечення собаки потрібними для активної життєдіяльності калоріями, яке в той же час не повинно призводити до розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту. Вівчаркам необхідний легко засвоюваний корм, причому добова норма їжі повинна ділитися мінімум на два прийому.
  4. Якщо ви хочете правильно доглядати за вівчаркою, не забувайте піклуватися про її здоров'я. Справа в тому, що цуценята вівчарки дуже сильно схильні до такого захворювання, як дисплазія тазостегнових суглобів. Тому так важливо не перегодовувати собаку і забезпечувати їй регулярну фізичне навантаження. Втім, слід зауважити, що вівчарки, як і всі собаки службових порід, добре адаптуються до всіляких умов утримання. В вівчарці ви знайдете вірного друга і сильного захисника.
Німецька вівчарка є універсальною породою собак, що дозволяє заводити її в будь-якому будинку. Коли у вас з'явився породистий щеня, потрібно забезпечити йому правильний догляд: гігієна, прогулянки, харчування, дресирування.
Догляд за вівчаркою нескладний. Сталість у вихованні є запорукою того, що собака з першого погляду виконуватиме ваші команди. Ця порода потребує довгих прогулянках, так як постійні фізичні навантаження необхідні для повноцінного росту і розвитку вівчарки.

Прогулянки та живлення

Перед першою прогулянкою цуценяті потрібно зробити всі необхідні щеплення, лише після чого його можна виводити на вулицю. Перші вигули не повинні перевищувати 5 хвилин, а з 3-місячного віку цуценяті потрібно гуляти біля півгодини, проходячи при цьому близько 1,5 км. Це потрібно для того, щоб молодий організм розробляв зростаючі м'язи. З дорослою собакою потрібно гуляти 2 рази на день близько 2-3 годин, при цьому її потрібно відпускати з повідка. Збалансоване правильне харчування - запорука успішного росту і розвитку цуценя, тому потрібно скласти розклад його годування. Двомісячного цуценя потрібно годувати 5 разів на день, в 3 місяці цуценяті необхідно чотириразове харчування, а в 7 місяців йому рекомендується дворазове харчування. Їжа повинна бути багата білками, подаватися в теплом проваренном вигляді. Посуд для їжі краще брати металеву, щоб собака не поранилася. Необхідно, щоб у цуценяти було 2 чашки, одна з яких для живлення, друга - для води. Вода повинна бути кип'яченою або сирої (кімнатної температури), стежте за тим, щоб вівчарка не пила воду з калюж або інших водойм під час прогулянки щоб уникнути зараження інфекційними або інвазійних хворобами.

Догляд за шерстю

Німецьку вівчарку протипоказано часто мити, робиться це в залежності від її ступеня забруднення, оптимальний варіант - 2-3 рази на рік. Шерсть вівчарки не потребує додаткового догляду, часте миття зробить шерсть тьмяною і може зовсім зіпсувати її. Мийте собаку спеціальним шампунем, після чого ретельно витирайте і висушуйте далеко від протягів. Прочісувати шерсть потрібно кожен день, це позбавить її від пилу і бруду і запобіжить появі Колтуна.

Догляд за вухами і зубами

Вуха необхідно протирати щотижня сухим ватним тампоном. Якщо під час чистки ви помітили почервоніння або відчули неприємний запах, то негайно зверніться до ветеринара. Для чистки зубів вівчарці потрібно придбати спеціальні кістки з хлорофілом або фтором.

Правильна дресирування

Привчати в дисципліні вихованця слід з місячного віку: показати, де його місце, що йому робити заборонено та хто головний в домі. Якщо щеня робить щось, що не подобається вам, потрібно припинити це відразу, інакше в подальшому це може стати великою проблемою. Запорукою правильного виховання собаки є факт вашого беззаперечного авторитету. Якщо ви не справляєтеся з вихованням собаки, зверніться до професійного кінологові, який допоможе вам.