Як вибрати мило.

Сучасні люди вже не можу уявити своє життя без мила. Використання мила під час миття рук та інших гігієнічних процедур є для нас повсякденною звичкою, але ще кілька століть тому шматок мила для багатьох людей представлявся недосяжною розкішшю. На щастя, сьогодні придбати мило може дозволити собі будь-яка людина, при цьому асортимент надзвичайно широкий.

Існують найрізноманітніші види мила: рідке, тверде, мило-скраб, мило-паста, мило ручної роботи, мило з додаванням натурального масла і т.д. Вибираючи мило, ми зазвичай орієнтуємося на його колір, запах, зовнішній вигляд. Але як же правильно вибрати мило? І як зрозуміти, яке мило підходить саме вам?

  1. Будь-яке мило складається з двох основних компонентів: жиру і лугу. Раніше в складі мила переважали тваринні жири, але на сьогоднішній день майже всі виробники мила віддають перевагу різним видом рослинного масла. Луг необхідна для того щоб мило могло виконувати функцію очищення: в процесі намилювання саме луг розчиняє бруд. На жаль, луг неминуче висушує шкіру і змиває з неї захисну плівку. Тому в милі високої якості обов'язково присутні поживні та зволожуючі елементи - наприклад, гліцерин або ланолін.
  2. Для того щоб мило довше зберігало товарний вигляд і приємний запах, до його складу додають консерванти, віддушки і барвники. Втім, у багатьох магазинах можна знайти і мило без парфумерних добавок і барвників. Виглядає воно не дуже презентабельно, зате є абсолютно гіпоалергенним.
  3. Щоб правильно вибрати мило, необхідно визначитися з його призначенням. Існують різні види і сорти мила, тому в ідеалі краще придбати декілька різновидів цього продукту і застосовувати різні види мила залежно від ситуації. Для регулярного миття рук використовується звичайне тверде туалетне мило. Бажано купувати туалетне мило з добавками доглядають компонентів - наприклад, екстрактами лікарських трав. Рідке мило підходить для чутливої шкіри-воно містить менше лугу, і дуже добре піниться навіть в самій жорсткій воді.
  4. Малюків краще купати спеціальним дитячим милом, воно містить мінімум сторонніх добавок і вважається гіпоалергенним.
  5. Сьогодні великою популярністю користується антибактеріальне мило. На жаль, таке мило дуже сильно старить шкіру. А ось отшелушивающее зі Скарбів частинки навпаки, корисно для шкіри. Воно часто застосовується в різних косметичних процедурах. Дуже часто до складу такого мила входять легкі антисептичні речовини натурального походження - наприклад, екстракт кори дуба, шавлії або календули.
Господарське мило виглядає непоказно, але за своїми миючим і антибактеріальним властивостям перевершує сучасні засоби, а якщо врахувати повну його безпеку для організму, не залишається сумнівів в тому, що рудий непривабливий брусок можна активно використовувати в побуті.

Склад господарського мила

Господарське мило складається з солей жирних кислот і різних добавок, що поліпшують миючі властивості мила. Колір, запах, миючі властивості мила безпосередньо залежать від сировини, з якого воно виготовлене. Так, мило, яке переважно складається з насичених жирних кислот - лауриновой, стеаринової, пальмітинової - піниться тільки в гарячій воді, тому що ці кислоти мають температуру плавлення від 44 до 70 градусів, при цьому таке мило має дуже хороші миючі властивості і стійку тверду консистенцію . Мило з ненасичених жирних кислот має пастоподібну консистенцію і гірше справляється із забрудненнями, але може милитися і в холодній воді. Кращими властивостями володіє господарське мило, виготовлене з технічних тваринних жирів. Мило, в складі якого більше жирних кислот рослинного походження, гірше піниться, швидко розмокає, прогоркает.Классіческое господарське мило, виготовлене за рецептурою, створеною в Радянському Союзі, містить тільки натрієві солі жирних кислот і масел, поварену сіль, воду, каустичну і кальциновану соду . Вважається, що саме таке мило в повному обсязі володіє кращими якостями, властивими справжньому господарському милу.Современние виробники господарського мила намагаються зробити його більш привабливим для покупців, додаючи різні компоненти: віддушки для поліпшення запаху мила, гліцерин - для того, щоб мило не сушило шкіру , відбілюючі речовини, які освітлюють мило.
Властивості господарського мила найкраще проявляються при митті і пранні в пом'якшеній воді.
За процентним вмістом жирних кислот господарське мило ділиться на три групи: 72% -мило, 70% -мило і 65% -мило. Чим вище відсоток вмісту жирних кислот, тим вище бактерицидні та миючі властивості мила. Зазвичай цей відсоток видавлений безпосередньо на шматку мила.

Переваги правильного господарського мила

Справжнє господарсько мило містить у своєму складі лише натуральні речовини, тому воно абсолютно безпечно для здоровья.Хозяйственное мило - ідеальне миючий засіб для дитячих речей, так як воно гипоаллергенно.
Перевагою господарського мила є і його низька ціна.
Миючі засоби господарського мила дуже високі, воно справляється навіть з самими сильними забрудненнями, при цьому звертається з тканинами дуже бережно.Ізвестни лікувальні властивості господарського мила: їм можна лікувати застуди і різні запалення. Це мило дезінфікує поверхні.