Як замінити колодки своїми руками.

Гальмівні колодки - це деталі, від яких безпосередньо залежить безпека дорожнього руху. Саме тому будь-якому автомобілісту необхідно знати, коли приходить час для зміни колодок, а також як правильно їх потрібно міняти.
Інструкція
1
Багато іноземні автомобілі мають спеціальні системи оповіщення, які інформують власника про знос гальмівних деталей. Самий сучасні з них - електронні. Вони сигналізують про стершихся колодках спеціальної сигнальної лампочкою в салоні.
2
Боле поширений варіант - звуковий датчик безпосередньо на самих колодках. Як правило, їх роблять із сталевої смужки, прикріпленої до основи колодки . Як тільки остання стерлася до допустимої межі, сталева смужка починає зачіпати гальмівний диск і в момент гальмування видає пронизливий і дуже неприємний вереск.
3
Про критичний знос колодок свідчить металевий скрегіт, що з'являється при гальмуванні. Якщо колодки терміново не замінити, то почнеться підвищений знос гальмівних дисків, а також втрата гальмівних властивостей автомобіля.
4
Для того, щоб самостійно поміняти колодки , вам знадобитися звичайний домкрат і стандартний набір авто-інструментів. Зніміть колесо, за допомогою великої викрутки розведіть гальмівні колодки в сторони (гальмівний поршень повинен зайняти своє початкове положення).
5
Відкрутіть болт кріплення гальмівного супорта зі скобою до напрямних втулкам. На супорті знаходяться два болта, які необхідно розкрутити так, супорт разом зі скобою можна було відвести в сторону, повернувши на направляючої шпильці.
6
Після цього необхідно вийняти старі колодки і замінити їх новими, попередньо заклавши під них будь-яку графітовмісткі мастило. Після чого слід встановити назад демпферні бляшані прокладки.
7
Після цього повертаємо на місце гальмівну скобу, закручуємо болт і ставимо на місце колесо. Те ж саме робимо з іншим колесом.
8
Після заміни гальмівних колодок, слід прокачати гальма. Для цього необхідно кілька разів натиснути на педаль гальма - це дозволить прибрати утворився зазор між колодками, гальмівним диском і поршнем гальмівного супорта.
9
Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, то необхідно звернутися в професійний автосервіс, де вам швидко і якісно замінять колодки . Пам'ятайте, що від їх якості залежить гальмування, а отже і ваша безпека!
Зверніть увагу
1. При звичайній міській експлуатації автомобіля якісних гальмівних колодок повинно вистачити в середньому на 20000 км. 2. Гальмівні колодки необхідно замінювати комплексно на одній осі. 3. Не економте на колодках, адже від їх якості залежить ефективність гальмування!