Як спіймати рій.

Чи не кожен початківець бджоляр стикається з проблемою, де взяти бджіл. Рой можна просто спіймати. Цим ви зробите добру справу і для бджіл, оскільки залетів у ваші краї блукаючий рій, швидше за все, намагається знайти собі будинок. «Чужий» рій зазвичай прилітає з здичавілої пасіки або від недбайливих господарів, які упустили потрібний момент.
Вам знадобиться
  • Ящик-вулик
  • Шматок полотна, просочений прополісом
  • 6-8 стандартних рамок
  • Рамка з сушею
  • Мотузка
  • Стремянка
Інструкція
1
Зробіть пастку. Вона являє собою ящик на 6-8 стандартних рамок. Посередині або внизу «фасаду» зробіть льоток. Прикріпіть до летку сіточку так, щоб її було можна закрити в потрібний момент. Покладіть в вулик рамки з сушею. Зверху на вулик покладіть шматок полотна.
2
Прив'яжіть пастку до дерева на висоті приблизно 3,5 - 4 м.
3
Перевіряйте пастки кожен день. Виявивши рій, пізно ввечері перенесіть пастку на свою пасіку. Перші дні бджоли повинні жити в пастці. Прикрийте льоток гілками. Це потрібно для того, щоб бджоли перед тим, як відправитися в дорогу, обліталися і запам'ятали нове місце.
4
Коли бджоли звикнуть до місця, переселити їх в стаціонарний вулик. Стаціонарний вулик поставте на те ж місце, де до цього стояла пастка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xM0IYzqBuE8
Зверніть увагу
Найціннішим вважається рій, який прилетів здалеку і кілька разів по шляху влаштовував «привал», поповнюючи запаси меду. Рой, який не може знайти собі будинок, зазвичай селиться де попало. Бджоли можуть облюбувати стару будівлю, горище, що стоїть на балконі ящик. Взимку вони в таких умовах не виживуть.
Корисна порада
Вулик-пастку можна зробити з фанери. Але підійдуть будь-які підручні матеріали. Наприклад, його можна зробити з картонного пакувального ящика, прикріпивши дві рейки під стандартні рамки. Літок може бути як круглий, так і прямокутний. Рамки переважно зробити високими, щоб бджіл було зручніше переселяти в стаціонарні вулики. Якщо у вас немає можливості перевіряти пастку кожен день, то ви можете це робити і рідше. Правда, тоді доведеться привчати бджіл до нового місця значно довше. На місце, де висіла пастка, необхідно буде повісити будь порожній ящик. Бджоли будуть повертатися туди, а ввечері ви їх будете переносити на пасіку, поки всі бджоли не звикнуть до нового місця. Можна залишити пастку там, де ви її повісили, а бджіл переселити на пасіку глибокої осені або навіть ранньою весною. Тоді бджоли почнуть «новий сезон» з нового місця.