Як зрозуміти собаку.

Досвідчені власники собак, звичайно, добре розуміють своїх вихованців, а от той, хто тільки зібрався завести собі такого друга, повинні знати їх мову. Їх своєрідною мовою є поведінка і пози. Господар для кожної собаки залишається членом її зграї, і з ним вона спілкуватиметься так само. Вам треба розуміти її сигнали і при необхідності демонструвати своє вище положення на ієрархічній драбині для того, щоб відносини між вами були гармонійними.
Інструкція
1
Свої почуття собака може продемонструвати і голосом - радісним гавкотом, жалібним скиглення, загрозливим гарчанням, але навіть більш ясно свої почуття вона може продемонструвати тілом. Кожна поза, положення вух і хвоста несуть цілком визначене навантаження. Таким способом собака може висловити найширший спектр своїх почуттів - від безумовної покірності до агресії і бажання вступити в боротьбу за домінування в зграї.
2
Якщо пес підняв вуха, то це означає відсутність загрози і увагу, притиснуті вуха означають страх або занепокоєння. Тривогу означають вуха, нахилені вперед. Прямий хвіст, спрямований горизонтально, сигналізує про неспокій, опущений вниз - про невпевненість, підібганий до черева - про страх і підпорядкуванні, а піднятий вгору - про впевненість у своїх силах. Не треба пояснювати, які почуття відчуває до вас собака, виляющая хвостом.
3
Якщо собака перекинулася на спину, підставляючи живіт, то цим вона показує вам повне підпорядкування і безумовна довіра. Припавши на передні лапи, собака демонструє агресію і бажання напасти, часто цей прийом вона використовує в іграх, запрошуючи влаштувати веселу метушню. На непідробну агресію вказує те, що тіло собаки напружене і шерсть на загривку варто дибки. Цю позу, як правило доповнює оскал іклів.
4
Не слід боятися, коли собака як би «прихоплює» вашу долоню зубами, це не бажання вкусити, а своєрідна гра з тим, хто викликає довіру. Така гра може навіть супроводжуватися гарчанням, але це зовсім не загроза, а бажання роздратувати і вас теж, щоб розім'яти кісточки.
5
Вивчайте поведінку свого вихованця, вмійте вчасно розпізнати стресовий або хворобливий стан і прийти на допомогу. Приділяйте їй увагу, собаці необхідно постійно відчувати себе повноправним членом зграї, про який постійно дбає її мудрий господар.
Якщо ви з дня на день очікуєте появи цуценят, то повинні не тільки підготувати відповідне місце для матері, але і не пропустити момент початку пологів, щоб не залишити вашу улюбленицю одну в скрутну хвилину. За якими ознаками можна визначити наближення пологів?
Інструкція
1
Розрахуйте, скільки часу пройшло з дня в'язки. Зазвичай термін початку пологів - приблизно 58-65 день. Заздалегідь відзначте в календарі цей час і постарайтеся влаштувати свої справи так, щоб ви могли перебувати поруч зі своєю собакою.
2
Обладнайте місце для майбутньої матері і її потомства. Як правило, з наближенням терміну собака стає неспокійною, уважно обстежує темні кути, шафи, ящики та інші можливі потаємні місця. Якщо ви помітили такі зміни в її поведінці, це означає, що потрібно влаштовувати родове гніздо. Найкраще підійде ящик з товстої фанери або з струганих дощок з трьома бортами, але можна взяти звичайну коробку з-під телевізора. Поставте її в тихе сухе місце, де немає протягів, на дно постеліть газети і м'яку тканину.
3
Уважно спостерігайте за самопочуттям собаки і її поведінкою. Перші ознаки початку пологів - зниження температури тіла приблизно на один градус. Якщо ви помітили, що собака занепокоїлася, пішла до обладнаного місця, почала копати, значить, пологи починаються.
4
Зверніть увагу на такі явища: поява слизу з піхви говорить про те, що відходять води, собака важко дихає, може почати повискувати, живіт її опускається, швидше за все, вона відмовиться від їжі. Особливу увагу потрібно приділити молодим собакам, які народжують вперше. Вони можуть не зрозуміти, що з ним відбувається, почати метатися і голосно скиглити.
5
Не турбуйтеся, попросіть сторонніх віддалитися з кімнати і спостерігайте за процесом. Сутички можуть тривати кілька годин, проте зазвичай допомога не потрібна, собака все зробить сама. Якщо самка первородящая, при появі малюка допоможіть їй розірвати околоплодний міхур і перережьте пуповину. Потрібно стежити, щоб молода недосвідчена мати не придавила цуценят. Якщо щось пішло не так, негайно викликайте фахівця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lA8nCl4DfdQ