Як пришити комір.

Комір-стійка не виходить з моди вже кілька десятиліть. Такий комір може бути на пальто, сукню, жакеті, куртці. Шиють його з тієї ж тканини, що й інше виріб.
Вам знадобиться
  • Сукно або драп, з якого шиється пальто
  • Дублерин
  • Клейова кромка
  • Праска
  • Булавки
  • Швейна машинка, голки, нитки
Інструкція
1
Викроїте комір. Для цього знадобиться викроїти два прямокутника, довжина яких дорівнює обхвату шиї, а ширина - висоті стійки. Подгоните його розміри по викрійці. Не забудьте про припуски на шви. Додайте також потрібну кількість сантиметрів на застібку, якщо це необхідно.
2
Сформуйте стійку за допомогою праски.
3
Проклейте всі деталі коміра дублерина.
4
Приклейте по нижньому зрізу клейову кромку. Якщо комір складається з двох деталей, клейова кромка приклеюється і по верхньому краю.
5
Сколите частини коміра булавками лицьовими сторонами всередину і прострочіть. Витягніть булавки, зробіть надрізи на закруглених місцях і разутюжьте шов.
6
обшиті краю коміра. Зробіть насічки по кутах. Виверніть його на лицьову сторону. Пріутюжьте комір, виправляючи кути.
7
Почніть вметивать комір з підкомір - тієї частини, яка буде всередині. Робота йде на виворітного стороні. Приметайте і прітачать підкомір до полички і спинці.
8
Приметайте і прітачать зовнішню частину коміра до подбортах і підкладці. Разутюжьте припуски.
9
Складіть припуски разом і скріпіть їх вручную.Виверніте комір на лицьову сторону і приутюжьте.
Зверніть увагу
Якщо пальто шиється з тканини з малюнком, комір, можливо, доведеться робити не з двох, а з чотирьох деталей. Це буде потрібно для того, щоб підігнати малюнок коміра і інших деталей. Перед тим, як кроїти комір, може виникнути необхідність змінити викрійку. Комір-стійку можна кроїти і однією смужкою, якщо кути оформляються як прямі. Її ширина дорівнюватиме двом розмірам висоти стійки плюс припуски на шви. Такий варіант зручний для виробів з товстої тканини.
Корисна порада
Нижній комір в деяких зимових моделях робиться з товстої підкладкової ткані.Сформіровать стійку необхідно до того, як ви проклеївши її дублеріном.Для пальто з тонких тканин можна використовувати клейовий флізелін. Клейова кромка приклеюється так, щоб вона на кілька міліметрів відступала від зрізу. При шиття вона потрапила під строчку і трохи виступала з-під неї в сторону припуску.