Як правильно поводитися в церкві.

Є місце, куди ми приходимо побути наодинці з собою, розібратися в собі і попросити допомоги у Творця всього, що є на землі - Божий храм. Ми відкриваємо Богові всі наші думки, біди, сподівання і просимо у нього вибачення за вчинки, впускаємо в свою душу і щиро розмовляємо з ним. Але трапляються ситуації, коли люди в храмі просто заважають один одному своїм невмінням поводитися у святому місці. Але ж є спеціальні правила, єдині для всіх прихожан.

Інструкція
1

Залиште за порогом церкви всі свої мирські справи і турботи. Стоячи в храмі, а думками перебуваючи далеко від служби, ви не принесете собі духовної користі. Збираючись на службу, залиште вдома стільниковий телефон або хоча б поставте його в беззвучний режим.

2

Побачивши в церкви знайомих, не обговорюйте з ними останні справи і плітки, залиште їх на той момент, коли підете з храму. Гучний розмова заважає іншим людям молитися і порушує хід служби.

3

Не забувайте тричі перехреститися не тільки коли входите в храм, але і коли залишаєте його. Хрестяться зімкнутими трьома пальцями правої руки і під час молитов.

4

Не штовхайтесь, стоячи в черзі за свічками або іконами, а якщо хтось порушив чергу, не потрібно бурчати і шипіти на нього. Ви ж прийшли спілкуватися з Богом, а не сваритися з людьми. Поставивши свічки, перехрестилася, прочитайте молитву. Вважається, що молитися треба як би "про себе", в думках, і стороннім необов'язково чути, про що ви розмовляєте з Богом.

5

Чоловікам заборонено приходити в храм в шортах або майках, головний убір на вході потрібно зняти, а от жінкам навпаки необхідно покрити голову хусткою. Постарайтеся не надягати нескромні наряди, що оголюють плечі або груди, туфлі на високих підборах - і вам буде незручно пересуватися, і цокіт підборів буде відволікати віруючих. У брюках жінкам входити до храму теж не можна. Якщо зовсім не можете без макіяжу, нафарбуйте якомога скромніше і не наносите помаду на губи - цілуючи ікони, ви залишите на них слід.

6

Поясніть дітям, як потрібно вести себе в храмі, щоб вони не шуміли і не бігали . Якщо дитина заплакав, не лайте його і тим більше не шльопати. Просто вийдіть з храму, а заспокоївши малюка, повертайтеся назад.

7

Жінкам після народження дитини потрібно отримати спеціальний благословення від батюшки, інакше не можна доторкатися до святинь. Якщо у вас є якісь питання, заздалегідь прийдіть або зателефонуйте в храм, щоб уточнити їх.