Як навчитися малювати портрет.

Особа людини здатне передати тисячі емоцій. Не буває двох однакових осіб. Саме таке багатство, дароване нам природою, штовхає художників на створення справжніх творів мистецтва.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, гіпсова голова або натурщик
Інструкція
1
Намалюйте скелетную основу голови людини у вигляді яйця. Вкажіть на заготівлі наступні мітки: - вісь симетрії голови; - лінію надбрівних дуг, що розділяє верхню черепну і нижню лицьову частини; - лінію, визначальна нижню частину піраміди носа; - лінію, зонується лицьову і потиличну частини; - лінію повороту голови, що проходить через скуловую точку і скроневу точку.
2
Намітьте розташування і об'єм волосся на малюнку, місце розташування очей, вух, носа, губ. Деталізуйте ці частини обличчя.
3
Виконайте штрихування з падаючими тінями, півтонами, яка додасть рельєфність особі. Промальовування брів, вій та інших дрібних деталей виконуйте в останню чергу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xOfbnIXWmZA
Зверніть увагу
Під час виконання роботи робіть перерви. Це допоможе стомленим очам відпочити, після чого легко виявити якісь прорахунки або помилки в зображенні. Дотримуйтесь пропорції особи, зокрема: - відстань між очима дорівнює довжині ока; - відстань між очима і підборіддям тотожно проміжку від верхівки до очей; - відстань між лінією волосся і лінією брів рівносильно проміжку між лінією брів і кінчиком носа, а також відстані між кінчиком носа і підборіддям; - відстань між зіницями очей близько до довжині рота; - відстань між підборіддям і лінією очей одно проміжку від зовнішнього кута очей до кінчика вуха.
Корисна порада
Накладення світлотіні починайте з великих форм, поступово переходячи до промальовування дрібних деталей. При цьому постарайтеся, щоб загальна композиція при штриховке не порушувалася.