Як малювати шаржі.

Малювання шаржу засноване на акцентуванні певних деталей зовнішності людини. Гротескне зображення буде тоді цікавим і смішним, коли при смішному зміні зовнішності людини загальна пропорційність його особи на малюнку зберігається.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, олівець
Інструкція
1
Уважно розгляньте людини, на якого малюється шарж. Зверніть увагу на загальну комплекцію його тіла, пропорції його обличчя, особливості його зовнішності, міміку. Виділіть самі явні специфічні риси, наприклад, виступаючі вилиці, неправильний прикус, маленькі очі, відстовбурчені вуха і т.д.
2
Подумки уявіть, яку деталь зовнішності людини найкраще акцентувати на малюнку і що в його зовнішності можна зробити гротесковим.
3
Зробіть «скелетний» начерк особи людини. При цьому пробуйте подовжувати, зменшувати або розширювати ті деталі зовнішності, які хочете виділити.
4
В остаточній версії шаржу використовуйте світлотінь для посилення обраних акцентів у зовнішності людини і «пожвавлення» його образу. Намагайтеся надати обличчю добродушность.
Зверніть увагу
Уникайте підкреслення на малюнку фізичних недоліків людини, так як це ображає, а не викликає посмішку.
Корисна порада
Змінюючи той чи інший елемент зовнішнього вигляду людини, намагайтеся дотримуватися загальну пропорційність особи. Пам'ятайте, що очі і ніс людини становлять єдину композицію, що нагадує букву «Т». Така ж зв'язок простежується між ротом, носом і підборіддям. Звуження або розширення різних елементів композиційної структури незмінно веде до деформації інших частин.