Як вирощувати цибулю.

Лук - частий гість на нашому столі. У деяких європейських країнах ріпчаста цибуля вирощують прямо з насіння. Існують спеціальні сорти цибулі, які підходять для такого методу вирощування. Але в нашому кліматі більш раціональним вважається дворічний спосіб вирощування ріпчастої цибулі, що припускає спочатку вирощування цибулі-севка з насіння, а потім - на наступний рік - вирощування з севка повноцінний цибулин.

Для того щоб вирощувати цибулю на своїй присадибній ділянці і щорічно отримувати багатий урожай цієї культури, необхідно дотримуватися простих правил догляду за цибульними грядками.

  1. Найбагатший врожай цибулі можна зібрати з тих грядок, на яких раніше росли помідори, огірки, кабачки або капуста. Лук не можна садити на одному і тому ж місці частіше, ніж раз на три роки.
  2. Серйозний вплив на якість і кількість вирощеного цибулі надає час посіву. Найкраще сіяти цибулю на початку травня. Пізніші терміни посіву значно знижують врожайність культури, а більш ранні - нерідко призводять до утворення стріл і рясному цвітінню. Щоб стріли утворювалися менш активно, цибулю севок необхідно зберігати взимку при відносно низькій температурі - від 10 до 18 градусів.
  3. Чим дрібніше севок, тим вища ймовірність рясного стрелкованія лука, тому краще вибирати великі цибулини (наприклад, цибулька, діаметр яких перевищує півтора сантиметра).
  4. За два тижні до початку посадки цибулю-сіянку необхідно прогріти при температурі 40-45 градусів - ця проста процедура значно підвищить стійкість лука до різних хвороб і шкідників. Прогрівання необхідно проводити протягом 8-9 годин.
  5. Якщо ви хочете вирощувати цибулю на своїй присадибній ділянці, врахуйте, що ця культура дуже любить сонячні місця з рівним рельєфом і родючим, пухким, добре дихаючої грунтом. Тому перед перекопуванням ділянку необхідно підживити перегноєм, селітрою, хлористим калієм суперфосфатом. Якщо грунт на ділянці торф'яна, збільште дозу фосфорних добрив в півтора рази - ця процедура допоможе зібрати хороший урожай цибулі.
  6. Грядки з цибулею потрібно рихлити якнайчастіше, а в посушливу і жарку погоду їм потрібен регулярний полив. Щоб цибуля не заразився небезпечним гребковим захворюванням під назвою пероноспороз, слід проводити профілактику - наприклад, обприскувати грядки з цибулею одновідсотковою бордосской сумішшю.
  7. Збирати врожай можна починати тоді, коли листя рослин пожовтіють і поникнуть. Зазвичай урожай цибулі збирають не раніше кінця серпня, вибираючи для цього сухий і теплий день. Сушити цибулю необхідно в теплому приміщенні зі стабільною температурою (25-30С).
Ріпчасту цибуля Ексібішен з'явився на дачних ділянках порівняно недавно. Особливість цього овоча в його розмірах - іноді одна цибуля Овіц може досягати майже кілограма. Крім того, він дуже солодкий і не гірчить. Це справжня знахідка для дачників. Але при його вирощуванні необхідно дотримуватися деяких правил, щоб виростити урожай на славу.
Інструкція
1
Для того, щоб виростити великі цибуля Овіц, вирощувати краще розсадним способом. Перед посівом насіння цибуля а необхідно замочити у воді на 2-3 години. Після цього насіння потрібно перекласти у вологу матерію і потримати таким чином кілька днів. Також перед посадкою зробіть знезараження - розчиніть 1 г марганцівки в літрі води і покладіть туди насіння. У такому розчині при температурі 40 ° C насіння повинні пролежати близько 8 годин.
2
Висаджувати насіння на розсаду можна вже в березні. Попередньо підготуйте грунтову суміш для сіянців з розрахунку 9 частин перегною, 10 частин дернової землі і 1 частина коров'яку. Сходи цибуля а повинні з'явитися приблизно на десятий день після посадки. Температуру до появи сходів намагайтеся підтримувати на рівні 20 ... 22 ° C, потім поступово знижуйте температуру - днем достатньо 20 ° C, вночі - близько 14 ° C. Поливайте сіянці тільки підігрітою водою. Щоб розсада не надто витягнулася, необхідно часто провітрювати сходи.
3
Приблизно через два місяці можна висаджувати сіянці у грунт. Перед посадкою не забудьте трохи загартувати рослини - протягом двох днів розсаду необхідно виносити на вулицю. Висаджуйте рослини у відкритий грунт на відстані 30 см один від одного.
4
Для того, щоб цибуля Овіц були великими, необхідно правильно підібрати для них ґрунт. Ні в якому разі не саджайте рослини в землю, куди внесено свіжий гній. На такому грунті рослина формуватиме тільки велику листову масу, а цибуля Овіц будуть пухкі та непридатні для зберігання.
5
Догляд за цибуля ом складається в постійній прополюванні та розпушуванні. Слідкуйте за тим, щоб після формування цибуля Овіц в грунті перебувало лише дінці рослини. Так цибуля Овіц швидко дозріють і відмінно збережуться.
6
Сигналом для збирання цибуля а служить Полеглих перо. Одночасно з цим відбувається відмирання коренів. Дуже важливо вчасно прибрати цибуля , так як і після всихання листя при вологому грунті цибуля знову може пустити коріння, а це негативно позначиться на лежкости продукту. Зазвичай цибуля прибирають в середині серпня в суху вітряну погоду. При цьому обов'язково просушіть цибуля Овіц на сонці, що сприятиме знезараженню і кращому зберіганню. Крім цього, цибуля необхідно підсушити на горищі або в сараї ще протягом місяця. Як тільки шийка цибуля а стане тонкою, очистіть його від сухих лусок і закладайте на зиму на зберігання.