Як обв'язати горловину. Як очистити нагар.

Що робити, якщо джемпер зовсім новий і красивий, а горловина обшарпаний або навіть порвалася? Найкращий вихід - обв'язати її. Обв'язати горловину можна і в тому випадку, якщо хочеться оновити стару річ. А пов'язане гачком мереживо навіть може стати прикрасою, наприклад, весільного плаття.
Вам знадобиться
  • Нитки, по товщині рівні тим, з яких виконано виріб
  • Гачок, відповідний товщині ниток
Інструкція
1
Розпустіть кілька рядів горловини так, щоб у вас вийшов рівний край. Якщо виріб пов'язано на машинці, можна трохи підрізати горловину - не більше, ніж на 0,5 - 0,7 см. Приберіть зайві нитки.
2
Візьміть гачок і нитки для обв'язки. Пров'яжіть один ряд простими стовпчиками. Стовпчики пров'язуйте в кожну петлю попереднього ряду. Замкніть в'язання в коло.
3
Візьміть гачок і нитки для обв'язки. Пров'яжіть один ряд простими стовпчиками. Стовпчики пров'язуйте в кожну петлю попереднього ряду. Замкніть в'язання в коло.
4
Пров'яжіть наступний ряд стовпчиками з накидом. Не відриваючи нитку, приміряйте джемпер. Подивіться, чи не потрібно в наступному ряду збавити кількість стовпчиків.
5
Пров'яжіть ще ряд стовпчиками з накидом. Якщо необхідно, зменшіть кількість стовпчиків. Робіть це рівномірно.
6
Обв'язку можна закінчити мереживом. Пров'яжіть дуги з п'яти петель через кожні три стовпчики. У наступному ряду в'яжіть по сім стовпчиків з накидом в кожну дугу. Між дугами пров'язуйте стовпчики без накиду.
7
Пров'яжіть ще ряд стовпчиками без накиду. Обірвіть нитка, затягніть її і сховайте її між стовпчиками останнього ряду.
Зверніть увагу
Тієї ж в'язкою, що і горловину, можна обв'язати і рукава вироби.
Корисна порада
Нитки для обв'язування горловини не обов'язково повинні в точності відповідати за кольором тим, з яких пов'язано все виріб. Можна взяти нитки потаємні або світлішими, а можна виконати обробку і контрастною пряжею. Обв'язати горловину можна і спицями. Розпустіть трохи виріб з боку горловини. Якщо джемпер або плаття в'язалися знизу і без швів, просто знайдіть кінець нитки і розпустіть кілька рядів. Після цього наберіть петлі на спиці, пров'яжіть кілька рядів тієї ж в'язкою, якою пов'язане все виріб, або лицьовій гладдю. Пров'яжіть один ряд так, щоб виворітні петлі опинилися на лицьовій стороні. Зв'яжіть 2-3 см для підгину лицьовій гладдю. Підшийте підгин або прив'яжіть його гачком по виворітного стороне.Ізделіе з тканини також можна обв'язати. Але спочатку необхідно прострочити горловину по краю великими стібками. Залежно від товщини гачка пров'язуйте стовпчики першого ряду в кожен стібок або по два стовпчики в стібок.