Як вирощувати гливи.

Глива - універсальний гриб, відомий своїми високими смаковими якостями. Головне достоїнство гливи полягає в простоті її вирощування. На прилавках магазинів ми в основному бачимо гливи, вирощені в промислових умовах, але багато садівники-любителі пробують вирощувати гливи будинку.
  1. Існує два основних методи вирощування гливи в домашніх умовах: екстенсивний (на грядках) і інтенсивний (в закритих приміщеннях). Екстенсивний метод зазвичай дозволяє вирощувати гливи протягом 4-5 місяців, інтенсивний метод дозволяє вирощувати гриби цілий рік.
  2. Якщо ви вирішили вирощувати гриби плантаційним (екстенсивним) способом, подбайте про те, щоб на вашому садовій ділянці був запас деревини м'яколистяних порід. Для вирощування гливи підходить деревина тополі, осики, липи, верби. А ось деревина ясеня або дуба - не кращий вибір. Деревина хвойних порід дерева повністю непридатна для вирощування грибів через високу концентрації смолистих речовин.
  3. Заготовлені колоди необхідно замочити у воді на кілька днів, причому підготовку колод необхідно проводити в березні-квітні - щоб наприкінці весни можна було вносити грибницю. Тоді перший урожай ви отримаєте вже в серпні.
  4. грибниці для ефективного розвитку необхідно вносити в деревину в дуже вологому приміщенні зі стабільною температурою. Зазвичай на відрізок колоди завдовжки 40 сантиметрів потрібно близько ста грамів грибниці (міцелію). Грибниця буде проростати в деревину протягом двох місяців.
  5. Після того, як процес обростання закінчиться, колоди з грибницею необхідно перенести на підготовлені грядки. Грибні грядки краще облаштувати в затіненому місці - наприклад, під плодовими деревами з пишною, але пропускає достатню кількість сонячного світла кроною. Зазвичай грибні грядки створюються на кілька років.
  6. Щойно на відрізках деревини з'являться великі гриби, не поспішайте їх зрізати - так ви можете знизити обсяг врожаю. Як правило, збір врожаю слід починати не раніше, ніж через тиждень після появи грибних тел. Найбільший врожаю з грибною грядки зазвичай збирається на другому році її існування.
  7. При використанні інтенсивного варіанту вирощування гливи (в закритих приміщеннях) як субстрат використовують солому або тирсу. В цьому випадку плодоношення наступає вже через вісім тижнів після проростання грибниці. Зазвичай гливи вирощують в поліетиленових мішках. В одному приміщенні за рік проходить не менше п'яти ротацій грибів.