Як розрахувати трубу.

Труба є важливою деталлю в системі димовідводу печі, тому правильний розрахунок її довжини, а також точок її виходу через стелю і дах забезпечать комфорт і затишок в домі або лазні. Дані розрахунки варто взяти до уваги на етапі планування місця розміщення печі в будинку.
Вам знадобиться
  • План будинку і його комунікацій (найбільш підходящим буде план в 3D)
Інструкція
1
Розгорніть план будинку. Позначте місця, на яких би ви хотіли встановити піч, перевірте, чи надійний там фундамент. Подивіться планування верхнього поверху, щоб в потрібному місці не виявилося стін або перегородок. Також перевірте комунікації, балки, крокви і т.д. у стелі. Труба не може проходити через них.
2
Постарайтеся, щоб місце виходу труби з даху було, якомога ближче до коника даху (в ідеалі - труба повинна проходити через нього). Подивіться на план даху. Від коника проведіть лінію паралельно землі, потім відміряйте від неї кут в 10 градусів. Труба по можливості повинна бути вище цієї точки на 30-50 см, але ніяк не нижче.
3
Розрахуйте вихід труби таким чином, щоб вона мала кілька колін. Занадто довга і пряма труба може знизити ККД печі. Однак труба з великою кількістю колін перешкоджатиме хорошою тязі.
4
Перевірте наявність в безпосередній близькості труби легкозаймистих незахищених конструкцій. Відстань від труби до них має становити не менше 350 мм. Відстань до захищених від загоряння конструкцій має становити 250 мм. Краще залишити зазор між стелею і трубок, заповнивши його незаймистими матеріалами.
5
Вибір труби. Труба не повинна остуджувати занадто сильно пічної дим, інакше буде утворюватися конденсат, який сприятиме появі неприємних запахів, а також провокувати пожежі в будинку. Також слід вибрати трубу з правильним опалубки, який сприяє розподілу вітру по всій поверхні труби, а також над нею.
Зверніть увагу
При виведенні труби з даху порушується її природна гідроізоляція, тому необхідно зробити спеціальний відбійник, який захищатиме дах від води.
Корисна порада
Щоб визначити місце, де труба упреться в покрівлю, використовують її картонну модель. За допомогою послідовного обрізання краю і позначок на покрівлі роблять чіткий малюнок отвори для труби.
  •  Квадратні метри порахувати просто - необхідно довжину кімнати помножити на ширину. Але при покупці дорогих матеріалів для обробки приміщення доводиться враховувати кожен квадратний метр. В цьому випадку доведеться площа стін кожної кімнати рахувати окремо.
  •  Виміряйте довжину і ширину кожної стіни в кімнаті. Окремо виміряйте довжину і ширину кожного вікна і двері або арок. З отриманої суми площі всіх стін відніміть підсумовану площа дверей, вікон і арок. У вас вийде площа, на яку і необхідно купувати оздоблювальний матеріал. Купуючи його, необхідно пам'ятати, що частина матеріалу все-таки буде обрізане. Тобто брати потрібно з запасом.
  •  Щоб вирахувати, скільки необхідно матеріалу для обробки підлоги порахуйте площа кожної кімнати і складіть її. У кожній кімнаті довжину помножте на ширину. Додавання всіх отриманих сум буде загальною площею для обробки підлоги.
  •  Оздоблювальні матеріали на стелю купуються виходячи з кубатури статі. Якщо у вас не передбачені якісь незвичайні форми стель.
  •  Для обробки ванної кімнати стіну, біля якої стоїть ванна, порахуйте окремо. Виміряйте довжину і ширину інших стін. Все помножте і складіть. Поміряйте площа дверного отвору. Відніміть суму цієї площі від загальної кубатури.Площадь стелі виміряйте окремо. Помноживши його довжину на ширину. Пол порахуйте з урахуванням ванни і шафок закривають систему комунікацій.
  •  В туалеті також необхідно порахувати площу підлоги з урахуванням унітазу і шаф закривають труби. Стеля, окремо помноживши довжину на ширину. Від вирахуваною кубатури стін відніміть площу дверного отвору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sx4v99K0u1E