Як здати автомобіль.

Більшість автомобілістів користуються послугами фірмових СТО. Для проведення чергового ТО, отримавши від менеджера запрошення на конкретну дату, необхідно приїхати на автомобілі і здати його приймальнику.
Вам знадобиться
  • Автомобіль, технічний паспорт, сервісна книжка, ключі запалювання
Інструкція
1
Звірити показання лічильника автомобіля з термінами проведення чергового ТО, зазначеними в сервісній книжці. Залежно від марки машини, перше ТО нового автомобіля найчастіше проводять після 5000 км пробігу.
2
Отримати запрошення на СТО від менеджера автокомпанії, обслуговуючого ваш автомобіль . Для цього необхідно зателефонувати з ним, щоб записатися на зручний для вас день.
3
Приїхати на СТО в зазначений час. Помістити автомобіль на гостьову автостоянку біля входу і увійти всередину.
4
Оформити наряд-замовлення на проведення планового ТО вашого автомобіля в адміністратора. Додатково вказати, на що потрібно звернути увагу. Намагайтеся перерахувати всі виявлені вами в ході експлуатації несправності, оскільки в період дії гарантії багато з них будуть усунуті за рахунок компанії.
5
Здати автомобіль майстру ділянки та передати йому ключі запалювання, технічний паспорт та сервісну книжку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5m31DRPCWRI
Зверніть увагу
У сервісній книжці вказаний пробіг в кілометрах, після якого необхідно проводити планові роботи з технічного обслуговування автомобіля. Не перевищуйте його, оскільки це може привести до серйозних поломок.
Корисна порада
Якщо в машині встановлена сучасна сигналізація, то на час проведення ТО необхідно перевести її в сервісний режим. Вона дозволить персоналу станції проводити з автомобілем всі необхідні операції.
Здача машини в утиль вимагає спеціальної процедури, яку проводять в міжрайонному реєстраційно-екзаменаційному відділі (МРЕВ) за місцем реєстрації. Демонструвати автомобіль інспекторам при цьому не потрібно. Достатньо написати заяву на утилізацію. Окремі труднощі виникають при відсутності документів на автомобіль, але і їх можна вирішити.
Вам знадобиться
  • Техпаспорт, особистий паспорт власника автомобіля, номера, копії квитанції про оплату транспортного збору.
Інструкція
1
Операція по зняттю автомобіля з обліку в утиль проводиться за місцем реєстрації автомобіля. Щоб зняти машину с обліку в утиль , вам потрібно підійти в МРЕВ і попросити заяву на утилізацію в вікні первинного оформлення документів. Дана заява після пред'явлення відповідних документів на машину заповнюється за зразком прямо в МРЕВ.
2
При відсутності у вас державних знаків на машину потрібно повідомити інспектору про втрату одного або двох державних знаків, після чого в графі заяви "прийнято від заявника" а в пункті "Держзнак (і)" повинен з'явитися запис "втрачені".
3
На звороті заяви ви пишете пояснювальний текст приблизно такого змісту: «Я, Ковальський Іван Петрович, загубив реєстраційні знаки при невідомих мені обставин». Там же ви пишете про те, що пошуки результатів не дали, і що про відповідальність за недостовірно надані відомості ви попереджені.
4
За відсутності документів на машину фахівці МРЕВ самі повіряють її по базі даних щодо власника, а також на предмет яких би не було порушень закону.
5
В МРЕВ відмовлять в знятті з обліку в разі, якщо на машину накладено арешт або автомобіль служить речовим доказом у якомусь кримінальній справі. Аналогічна ситуація можлива, якщо буде виявлено, що власник поміняв кузов або двигун на інші агрегати, які не оформивши належним чином цю заміну в МРЕВ.
Зверніть увагу
У МРЕВ не люблять, коли за автомобілем числяться неоплачені штрафи або непогашені кредити.
Корисна порада
Якщо у вашого автомобіля є неоплачені штрафи, вам потрібно сплатити їх на місці, але відмовляти через це в знятті машини з обліку в утиль вам не мають права.