Як зробити перекриття.

При будівництві будь-якого житлового будинку необхідно облаштування як мінімум двох перекриттів: надподпольного (цокольного) і стельового (горищного). Надподпольное перекриття необхідно для того, щоб в закінченні його будівництва можна було отримати рівний тепла підлога, а стельове, відповідно - стеля.
Інструкція
1
Спочатку необхідно визначитися з конструкціями перекриттів. Якщо будинок цегельний і фундамент дозволяє зробити перекриття залізобетонними плитами, то це буде найпростіший варіант. Цеглою вирівнюється майданчик по периметру будинку. Потім укладаються залізобетонні плити на цементний розчин. По завершенню потрібно закрити розчином цементу порожнечі з торця між плитами і цегляною кладкою. У тому випадку, якщо підвальне приміщення буде технологічним (у ньому буде здійснюватися монтаж систем водопроводу, каналізації), плити укладаються впритул один до одного. Якщо ж це просто підпіллі, то плити укладаються на відстані ширини плити один від одного. Грунт утрамбовується, а простір між ним і плитами заповнюється теплоізоляційним матеріалом (керамзитом). І в тому і в іншому випадку на плитах кріпляться лаги і, по ним стелиться чисту підлогу.
2
При влаштуванні перекриттів з дерева спочатку укладаються несучі балки. Балки мають у перетині прямокутну форму, виготовляються з деревини хвойних порід завдовжки до 5м. По нижньому краю балок шурупами або цвяхами пришиваються дерев'яні бруски 50х50мм, на які укладаються дошки чорнової підлоги. На ці дошки кладеться утеплювач (пінопласт, мінеральна вата або будь-який інший). Зверху на балки кріпляться лаги чистого статі на відстані 0,5-1м один від одного. На них прибиваються статеві дошки. Набагато краще, якщо вони будуть мати паз, тоді при остаточному висиханні не повинно утворитися щілин.
3
При влаштуванні стельового (горищного) перекриття кінці балок укладаються в пропили, які необхідно зробити в верхньому вінці стін. Балки закріплюються анкерами або хомутами для посилення конструкції будівлі. По нижньому краю балок пришиваються бруски 50х50мм, і робиться дощатий настил, на який настилають пошарово: пароізоляцію, утеплювач, паропроніцаємую стяжку. Знизу перекриття підшивається листами гіпсокартону, фанерою або дошками.
Корисна порада
• кінці несучих балок повинні бути просочені антисептиком; • під несучі балки в місцях їх спирання, потрібно укласти просочені антисептиком прокладки. Підбираючи їх по товщині, можна легко вирівняти верхню постіль балок в одній площині.